WWW.ARBNOR-GASHI.PAGE.TL
  UCK
 

UCK  ( USHTRIA CLIRIMTARE E KOSOVËS )

OPERIMI NË : KOSOVË
LIDER : ADEM JASHARI,HASHIM THAQI,AGIM QEKU,RAMUSH HARADINAJ ETJ...

BRIGADAT : BRIGADA 138 AGIM RAMADANI , BRIGADA 121 KUMANOVA ,BRIGADA 113 MUJË KRASNIQI ,
ALEATË : NATO , SHQIPËRIA

Ushtria Çlirimtare e Kosovës e njohur edhe me shkurtesen UÇK. Ushtri e krijuar nga shqiptarët në Kosovë që kishte për qëllim çlirimin e territorit të Kosovës nga serbët që kishin pushtuar këte rajon të banuar plotësisht nga shqiptarë, që nga viti 1912. Pas masakrave të shumta të serbëve kundër shqiptarëve në Kosovë UÇK-ja filloi aktivitet e saja ushtarake duke formuar zonat komanduese në krye me Shtabin e Përgjithëshëm të UÇK-së, ku Drejtues Politik u zgjodh Hashim Thaqi dhe Komandant i Shtabit të Përgjithshëm u zgjodh Gjeneral Lenjant Agim Çeku.

Komandant dhe luftëtari më i njohur i kësaj ushtrie ishte komandanti Adem Jashari i cili ra heroikisht në mbrojtje të atdheut në vitin 1998. Jashari mbetet figura më e shquar e rezistencës heroike të popullit shqiptar në Kosovë dhe u shpall Hero Kombëtar nga Presidenti Ibrahim Rugova.

Pas përfundimit të luftës në Kosovë më 1999, në pajtim me marrveshjet e dala nga bisedimet e Rambujesë mes delegacionit kosovar dhe përfaqësuesve të OKB-së, UÇK-ja transformohet (pas një procesi çarmatosjeje} në Trupat e Mbrojtjes së Kosovës.

DËSHMORËT E UCK :


 Emri dhe mbiemri             Viti dhe vendi i lindjes    Viti dhe vendi i rënies

 

 

Adem Shaban Jashari          1955 Prekaz                1998   Prekaz

Abaz Isuf Thaçi                  1964  Ozdrim               1999   Koshare

Abdullah R.Tahiri                1956  Malishevë           1999  Dubravë

Abdullah Sh. Baftiu             1965  Dubravë (Kaç.)  1999   Biçec

Abdumexhid Shahini            1987  Sllupçan              2001   SllupçanAbdumexhid Shahini    -  Sllupçan       2001   Sllupçan

Abdurrahman Xh. Gerdelaj  1974  Rrenc                 1999   Gorozhup

Abdyl Islam Duçi                1937  Ponoshec            1998   Smolicë

Abdyl R. Nimani                 1954  Reçicë                1999   Demahmet

Abdyselam A. Ahmeti         1979  Greme                1999   Mollopolc

Abedin A.Vojvoda               1958  Llaushë              1998   Qyqavicë

Abedin Bujupi                     1978  Arllat                  1998   Negroc

Abedin Dervishaj                 1967  Zabllaç               1999   Vrellë

Abedin Hysen Murtezi         1975  Mollopolc            1999   Koshare

Abedin Isë Salihaj                1970  Shushicë             1998   Shushicë

Abedin S. Rexha                 1969  Vojnik                1998   Kllodernicë

Abedin Sh. Ferizi                 1943  Pasomë              1998   Pasomë

Abedin Tahir Merlaku          1978  Gremnik             1999  Dubël

Abedin Ukë Sumaj              1975  Strellc                 1998   Strellc

Abit Isuf Rrahmani              1978  Lubovec             1999   Mitrovicë

Abit P. Sinani                      1980  Murgullë             1999   Ahishtë

Abit R. Dullovi                    1966  Biçec                 1999   Kaçanik

Abush Liman Loku              1978 Kotlinë               1999   Koshare

Adem Ajet Lushtaku           1960 Prekaz i Po.        1998  Qyqavicë

Adem Feriz Gashi                1961  Bajqinë               1999  Kolovicë

Adem Hysni Trepça            1965  Vidishiq              1999   Bajgorë

Adem Isuf Morina               1958 Drenoc               1998  Drenoc

Adem Misin Delia               1956  Zhebel                1999   Zhebel

Adem R. Kamberi               1948 Jashanicë            1999   Pejë

Adem Ramadan Ademi       1968  Galicë                 1998   Padesh

Adem S. Berisha                 1963  Buqe                  1999   Prizren

Adem S. Rakoci                  1959 Kaçanik              1999   Rakoc

Adem Sadik Bajrami            1956  Ponoshec            1998   Smolicë

Adem Shaban Mulaj            1940  Tërstenik            1999   Tërstenik

Adem Zeqë Ukëhaxhaj        1964  Carrabreg           1998   Carrabreg

Adile Bahtjar  Jashari          1959 Prekaz                1998   Prekaz

Adnan Adem Berisha          1971  Pozhar                1998  Pozhar

Adnan Ilmi Maliqi                1979 Orllan                 1999  Miradi

Adnan N. Krasniqi              1981 Prizren               1999  Nerodime                              

Adnan R. Loku                   1978 Kotlinë               1999  Kotlinë

Adnan Sadik Shyti               1979 Oshlan                1999  Pirç

Adnan SH. Bunjaku             1979  Studime              1999   Studime

Adonis Haxhi Beci              1979  Gjakovë              1999   Devë

Adrian Rexhep Krasniqi       1972 Vranoc               1997  Kliçinë

Afërdita S. Ukshini              1976  Rahovec             1999   Bellacerkë

Afete Hamëz Jashari           1981 Prekaz                1998  Prekaz

Afrim B. Krasniqi                1958  Leskovec            1999   Në burg (Dubravë)

Afrim Bahtir Isufi                1972 Shtuticë              1998  Baks

Afrim Bislim Selmanaj         1978 Savrovë              1999  Koshare

Afrim Buçaj                        1963 Lladrofc             1998  Luzhnicë

Afrim Fazli Hajdaraj            1975  Abri e Epërme    1998   Abri

Afrim Haki Morina              1973 Istog                   1999   Istog

Afrim Halil Behrami            1967 Izbicë                 1999   Izbicë 

Afrim Halim Thaçi              1972 Poterk                1999  Poterk

Afrim I. Musliu                   1970 Belinc                 1998  Pashtrik

Afrim Isa Gagica                 1969 Gjilan                  1999   Gjilan

Afrim Isë Berisha                1976  Tërstenik            1999   Trubuhoc

Afrim Krasniqi                    1975  Lladroviq            1998   Rahovec

Afrim M. Krasniqi               1968 Tërpezë              1999   Koshare

Afrim Miftar Kiqina             1970  Baicë                 1998   Abri

Afrim Qazim Meshi             1967  Lubozhdë            1999   Lubozhdë

Afrim Rrahim Krasniqi        1966 Sibofc                 1999  Sibofc

Afrim Sadri Gashi                1978 Kryshec             1998   Llaushë

Afrim Selim Gjuraj               1970  Radafc               1999   Bukel

Afrim Sinan Hajrizi              1965 Mitrovicë            1999   Vaganicë

Afrim Syla                          1975 Reçak                1999  Reçak

Afrim V. Kalanica                1980  Jezerc                  2001   SllupçanAfrim V. Kalanica  1980  Jezerc     2001    Sllupçan

Afrim Vitia                         1981 Marec                1999  Bullaj

Afrim Xh. Bajraktari            1971  Polluzhë              1998   Polluzhë

Afrim Xhafer Gashi             1969 Ajvali                 1999  Koshare

Agim A. Matoshi                 1976  Greme                1999   Doganaj (Kaç.)

Agim A. Nalli                      1972  Krushë               1999   Krushë

Agim A. Shala                    1970 Jeshkovë            1998  Jeshkovë

Agim Abaz Mazrekaj           1970 Sllup                   1998  Koshare

Agim Ajet Duraku               1954 Burojë                 1999  Dubravë

Agim Ali Selmanaj               1978 Gllogjan              1999   Ratishë

Agim Bardh Zeneli              1962 Jabllanicë            1999   Rogovë

Agim Brahim Gashi             1961 Sferkë                1999   Dush

Agim Brahim Zekaj             1970 Raushiq              1998   Myleshec

Agim E. Bajrami                 1971  Randobravë        1999   Randobravë

Agim H. Ramadani              1963 Zhegër               1999   Koshare

Agim Halil Mëziu                1974 Morinë               1998   Në kufi

Agim Hasan Sadiku             1976 Vidishiq              1999   Studime

Agim I. Kelmendi                1973  Bellacerkë          1998   Bellacerkë

Agim Jusufi                         1968  Dumnicë             1999  Uglar

Agim Murat Islami              1971 Taraxhë              1999  Taraxhë

Agim Nebiu      1977   Haraçinë      2001     Haraçinë

Agim Q. Bajrami                 1964 Stagovë              1998   Gabrricë

Agim Rrahim Ramadani       1960 Prekaz i Epërm   1998  Oshlan

Agim Sadri Dervishi            1960  Qikatovë e Vj.    1999  Verbofc

Agaim Nebiu                        1977  Haraçinë           2001   Haraçinë

Agron Berisha                     1976  Therandë            1999   Bukosh

Agron H. Krasniqi               1975  Hoçë                  1999   Nagafc

Agron Halil Gashi                1978 Sferkë                1999  Dush

Agron I. Bytyçi                   1978  Prizren               1999   Romajë

Agron Ismet Rama              1969  Shkabaj              1999  Shkabaj

Agron M. Ramadani            1972  Godanc               1999   Godanc

Agron Niman Mehmetaj      1978 Gllogjan              1998   Gllogjan

Agron Osman Ramaj           1973 Smolicë              1999  Rogovë

Agron Rrahmani                  1971  Ballofc               1998   Prishtinë

Agron Sadik Krasniqi           1967  Llapushnik          1998  Në kufi

Agron Sadri Gjocaj              1977  Baballoq             1998  Baballoq

Agron Shaban Gashi            1974 Sibofc                 1999  Sibofc

Agron Sherif Berisha           1976  Vasilevë             1999  Vasilevë

Agron Mehmeti                   1973  Shtrubullovë        1998  Në kufi

Agush Asllan Gjoci              1976 Rashiq                1999  Rogovë

Agush Zenel Isufi                1971  Gjyrishec            1999  Kamenicë

Ahmet Alush Pantina           1979  Gllarevë              1998  Llazicë

Ahmet Bajram Krasniqi       1966  Dardani              1998   Graboc

Ahmet Deli Shala                1969  Loxhë                 1998  Loxhë

Ahmet Ferid Xhikolli            1980 Pejë                   1999  Gjakovë

Ahmet H. Shabani               1982  Demahmet          1999   Ahishtë

Ahmet Hoxha                     1945  Pleshinë              1999  Në burg (Dubravë)

Ahmet Ibish Haxha             1981  Bajgorë              1999  Maja e Zezë (Shalë)

Ahmet Idriz Pulatani            1976  Morinë               1998   Morinë

Ahmet Ismet Baçaj             1965  Drenoc               1998   Drenoc

Ahmet Kaçiku                     1964  Biti e Epërme      1999  Reçak

Ajdin S. Rrahmanaj             1982  Kobaj                 1999   Kobaj

Ajet Cenë Rexhaj                1967  Jabllanicë (Pejë)  1999   Në kufi

Ajet Halil Beqiri                  1960  Padalishtë           1999  Izbicë

Ajet Halil Rukiqi                  1940  Verbofc              1999   Verbofc

Ajet Rexhep Rrahmani        1973  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Alajdin F. Elshani                1980  Brestofc             1999   Brestofc

Alajdin M. Berisha              1964  Lez                    1998  Lez

Alajdin N. Xhezahiri            1974  Prizren               1999  Jeshkovë

Alban Daut Halilaj               1978  Tërdec               1999  Kishnarekë

Alban Muhamet Ahmeti       1977 Radishevë           1998   Radishevë 

Alban R. Popaj                    1975  Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Alban Shaqir Ajeti               1978 Gjilan                  1999  Zhegoc

Albert Ismet Rama              1983 Shkabaj              1999  Shkabaj

Albesian Sali Mataj              1982  Gjakovë              1999  Osek Pashë

Albrim Z. Fanaj                   1978  Vërmicë             1998   Vërmicë

Ali Daut Ivaja                     1967  Cernillë               1999  Koshare

Ali Dibran Ahmeti               1942 Prellofc              1999  Baks

Ali Halil Krasniqi                 1977  Qabiq                 1998  Në kufi

Ali Hazir Kalimashi             1961  Kodrali (Deçan)  1998  Kodrali

Ali I. Thaçi                         1951  Çifllak                1999   Koshare

Ali Mahmuti                         1981  Hasanbeg            2001   MateçAli Mahmuti    -  Hasanbeg    2001    Mateç

Ali Miftar Hasi                    1951  Cërmjan             1999  Padesh

Ali Murat Paçarizi               1963  Dragobil             1998  Dragobil

Ali R. Beqa                         1973  Kaçanik              1999  Reçak

Ali Rifat Zeneli                    1965  Mazhiq               1999  Reshan

Ali Sadik Fejzullahu             1972  Bajgorë              1999  Molliq

Ali Vitia                              1960 Marec                1999   Bullaj

Ali Zogaj                             1972  Lladroviq            1998   Llapushnik

Altin Sadri Haskaj               1978  Irzniq                  1998  Poberc

Alush F. Mustafa                1966  Reçak                1999  Reçak

Antigona Agush Fazliu         1979 Gradicë              1999  Verbofc

Arben Avdyl Ukshini           1976  Morinë               1998   Morinë

Arben Aziz Haliti                 1976  Ozdrim               1998   Ozdrim

Arben Bajram Ahmetaj        1970  Gllogjan              1998  Irzniq

Arben Hetem Nura             1978 Açarevë             1999   Açarevë

Arben Istref Krasniqi           1978  Grabanicë           1998   Grabanicë

Arben M. Mehmeti              1976  Jabllanicë            1999   Rakoc

Arben R. Hyseni                 1980 Godanc               1998   Pashtrik

Arben S. Bytyçi                  1974  Denjë                 1998   Denjë

Arben Sh. Salihaj                 1978  Shushicë (Istog)  1998   Shushicë

Arben Shaqë Qerimaj          1976  Gllogjan              1998  Rastavicë

Arben Skënder Isufi            1976  Cernicë              1999   Koshare

Arben Tahir Hajdaraj           1976  Shaptej               1998  Gjakovë

Arben Xhemajl Januzaj        1976 Lubozhdë            1999  Burim

Arian Q. Ibrahimi                1978  Shkodër              1998  Rahovec                               

Arif Demush Gjoci              1965  Gjocaj                 1998  Zhare

Arif Gashi                           1965  Studençan           1999   Samadraxhë

Arif Halil Hysenaj               1965 Istog                   1999   Sejnovë

Arif Ibrahimi                        1969  Llopatë                2001   StrimëArif Ibrahimi    -  Llopat (Kumanovë)  2001    Strimë

Arif Ramë Berisha              1968  Qeskovë             1998  Qeskovë

Arif Shpend Dautaj              1959  Gegaj                 1998  Babaj Bokës

Arif Spahiu                         1980  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Armend Sefedin Qymyri      1976 Gjakovë              1999  Shishman

Armend Tafil Kukleci          1975 Pejë                   1998  Drenoc

Arrnaud Pierre Paillard        1971  Paris                  1999  Vrojtore

Arsim A. Zogiani                 1976  Halilaç                1999   Dubravë

Arsim Arif Rama                1973 Rashkoc             1999  Kodradiq

Arsim Arif Tahiri                 1979  Pasomë              1999   Pasomë

Arsim Bajrami      -   Llopatë        2001     Mateç

Arsim Bali Gashi                 1970  Kryshec             1999  Kryshec

Arsim Hamdi Përgjegjaj       1976  Lumbardh           1999   Lumbardh

Arsim Nazmi Muzaçi           1978  Vushtrri              1999  Melenicë

Arsim R. Poniku                  1979  Prizren               1998  Tuzus

Arsim R. Zeqiri                   1979  Hallaç                1998  Jezerc

Arsim Rexhep Rexhepi        1975  Sazli                   1999  Koshare

Arsim Shefki Isufi               1976  Rahovicë            1999  Rahovicë

Arsim Sylejman Bega          1978  Jezerc                1998  Planejë

Arsim Tahir Tahiri               1976  Klinë (Skënderaj)1999  Klinë (Skënderaj)

Artan Nezir Qorraj              1980  Carrabreg           1998  Carrabreg

Artim Sejdi Jashari              1974  Prekaz                1998  Mitrovicë

Arton Adem Lekaj              1983  Lumbardh           1999   Lumbardh

Arton Ahmet Mehmetaj       1979  Gllogjan              1999   Ratishë

Arton Isë Hasanaj               1976  Rakoc                1998   Gllogjan

Arton Shaip Haxhiu             1976  Poklek                1998  Poklek 

Arton Sheh Zogaj                1979 Kaliçan               1999   Koshare

Asllan Can Dinaj                 1980  Skivjan               1999  Rugovë

Asllan D. Kleçka                 1947  Rahovec             1998   Celinë

Asllan Dinë Rexhepaj          1979  Hereç                 1998  Hereç

Asllan Emrulla Berisha        1930  Lez                    1998   Lez

Asllan Ramadan Cimili         1972  Melenicë            1999  Melenicë

Asllan Sadik Botusha           1980  Baballoq             1999  Piskotë

Asllan Salih Nikqi                1976  Shtupeq              1999   Shtupeq 

Asllan Sefer Berisha            1965  Rogovë               1999   Rogovë

Asllan Zymer Fazliu             1963  Gradicë              1999  Gradicë

Asret Sylë Poniku                1964  Prizren               1998   Prizren

Astrit Gafurr Bytyçi             1975 Ferizaj                1998   Pashtrik

Astrit Istref Berisha             1981 Ruhot                 2001  “Bondstill”

Astrit Xhafer Hadërgjonaj    1977  Sllup                   1998  Koshare

Astrit Xhavit Belegu            1970  Pejë                   1999   Pejë

Avdi Fazli Shala                  1949  Jeshkovë            1998   Jeshkovë

Avdi I. Gjaqku                     1971 Hogosht              1999  Pashtrik

Avdi Mustafa                        1955  Haraçinë             2001   SllupçanAvdi Mustafa    -  Haraçinë    2001    Slupçan

Avdi Smajl Bërdynaj            1955  Radafc               1999  Radafc

Avdi Smajl Kelmendi           1968  Lutogllavë           1999   Tërstenik

Avdullah Ali Morina            1947  Astrazub             1998  Astrazub

Avdullah Gj. Avdullahu        1975  Popoc                 1998   Smolicë

Avdullah K. Kodra              1975  Prekaz                1999  Prekaz

Avdullah Z. Bugari              1962  Rahovec             1998   Rahoveca

Avdurrahim D. Shehu          1960 Kaçanik              1999  Në burg (Dubravë)

Avdyl Ali Jasiqi                   1966  Jasiq                   1998  Zhare

Avdyl Beqiraj                      1966  Greikoc              1999   Greikoc

Avdyl Brahim Hasani          1926  Gjakovë              1998   Smolicë

Avdylgafurr. D. Luma         1969  Kaçanik              1999   Në burg (Dubravë)

Avni A. Hajredini                1963  Koshtovë            2000   Mitrovicë

Avni Adem Përgjegjaj          1966  Lumbardh           1998   Isniq

Avni Ali Xhabota                 1969  Shtupel               1998   Açarevë

Avni B. Thaçi                     1976  Reti                    1999  Samadragjë

Avni Bali Sinanaj                 1978  Baballoq             1998  Deçan

Avni Buçaj                          1980  Lladroc               1999  Lladroc

Avni Dudi                           1975  Llaushë              1999  Prishtinë

Avni H. Shehu                    1976  Doganaj              1999   Doganaj

Avni Hajdin Klinaku            1973 Bivolak               1999  Strofc

Avni Hodaj                         1976  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Avni Hysni Saraçi               1969  Bivolak               1998  Vushtrri

Avni Jetullah Dibrani           1977  Vaganicë            1998 Vërrnicë (Mitrov.)

Avni Nezir Ymeri                1975  Gllamnik             1998  Vendenis

Avni Osman Avdimetaj        1968  Strellc                 1998  Në kufi

Avni Rasim Shabani            1972  Dedi                   1998  Mazhiq

Aze Zekë Brahimaj             1961  Jabllanicë            1998   Jabllanicë

Azem B. Hajrizi                  1970  Kotorr                1998   Radishevë

Azem Babiqi                       1968  Marec                1999  Prapashticë

Azem Behluli                      1968  Mushtisht            1999   Maçitevë

Azem Kastrati                     1945  Nekoc                1999  Zborc

Azem M. Hajdaraj               1974  Abri                   1999  Ticë

Azem Q. Zymberi               1968  Prelloc                1999   Morinë

Azem Ukë Musliaj               1972  Shaptej               1999   Gramaçel

Aziz Bajram Gashi               1975  Balincë               1999   Koshare

Aziz R. Tolaj                       1965  Potoçan              1999   Koshare

Abdullah Zenë Jashari          1982  Prekaz                 1998   Prekaz

Adem Idriz Jasiqi                  1952  Jasiq                    1998   Hereç

Afrim Nezir Gjokaj               1977 Terstenik             1999    Çiktovë

Afrim Maliqi                         1968  Dobratin             1998    Prishtinp  

Afrim Qamil Shehu              1977  Dobrashec          2000    Blinajë

Afrim Rrahim Kdrasniqi       1970  Sibovc                1999    Sibovc

Ajvaz Kajtaz Jashari             1980  Prekaz                1998    Prekaz

Ali Ramadan Jashari             1940  Prekaz                1998    Prekaz

Alirizan Selimi                      1973  Tetovë                1999   Gorozhu

Ardian XH. Kelmendi           1980  Kusuriq              1999   Gllavicë

Arif B. Mahmutdemaj           1952  Strellc                 1998   Strellc

Arton Guraliu                         ?       Poradec               2001   Shkup

Asret Sylë Poniku                 1964  Prizren                1998   Prizren

Avdullah Adem Çerkezi       1969  Stanovc               1999   Stanovc

Avdyl Ali Osdautaj               1963  Isniq                   1999   Myleshc 

Avni Bislim Kutllovci          1977  Sfërçak                1998   Në Kufi

Bafti Nexhip Haxhiu            1965 Gjylekreshtë        1999  Gorozhup

Bahri Fazliu                         1971  Llaushë              1998   Në kufi

Bahri Ferat Kuqi                 1971  Dolak                 1999  Sukë -Balincë

Bahri Gallopeni                    1978  Therandë            1998   Reshtan

Bahti Buçaj                         1956  Lladroc               1999  Lladroc

Bahti Shala                         1969  Mushtisht            1999   Bukosh

Bahtir Jahiri                        1975 Verbicë (Gjilan) 1999  Marec

Bahtjar Avdyl Morina          1975  Lubizhdë              1999  Rugovë

Bahtjar S. Gashi                  1953  H. e Vogël          1999   Zaqisht

Bajram A. Murati                1937  Llapashticë         1998   Llapashticë

Bajram B. Sallahaj               1959  Koznik                1999   Rahovec

Bajram H. Sylejmani            1965  Sadovinë             1998  Jezerc

Bajram H. Veliu                  1967  Rahovec             1998   Bllot

Bajram Hakif Latifi             1962  Dumnicë             1999  Prishtinë

Bajram Jashar Berisha         1958  Shtuticë              1998   Shtuticë

Bajram Mehmet Aliu           1968  Likoc                  1999  Verbofc

Bajram Metë Kastrati          1955  Polluzhë              1999   Skënderaj

Bajram Rr. Lataj                 1974  Carrabreg           2000   Deçan

Bajram Rrustem Gashi         1974  Vërmicë             1999  Negroc 

Bajram Rrustem Gogaj        1943  Deçan                1998   Deçan

Bajram T. Rexhepaj            1968  Zaberxhë            1999  Açarevë

Bajram Thaçi                      1963  Lubeçevë           1999   Lubeçevë

Bajram Ukë Musliaj             1969  Shaptej               1999  Shavare (Shalë)

Bajram Xh. Musa                1981  Bajgorë              1999   Maja e Zezë (Shalë)

Bajram Xhemë Zekaj           1963  Abri                   1999  Abri

Bajrush R. Mehmeti            1972  Jabllanicë            1999   Rakoc

Baki Sali Pacolli                  1955  Marec                1999  Marec

Bardhyl Osmani                   1972   Gjilan                 2001    RahovicëBardhyl Osmani    1972  Gjilan    2001    Rahovicë

Bashkim Avdi Leku             1972  Baicë                 1998  Junik

Bashkim Azemi                   1967 Zllakuqan            1998   Gorozhup

Bashkim I. Suka                  1976  Bllacë                 1998   Jeshkovë

Bashkim Idriz Kerolli           1971 Polac                  1998  Në kufi

Bashkim J. Krasniqi             1962  Hoçë                  1999   Nagafc

Bashkim Kabashi                1979  Leshan               1998   Hoxhaj-Shqipëri

Bashkim Krasniqi                1977  Zllakuçan            1998  Në kufi

Bashkim Mustafë Idrizi        1967  Gjakovë              1999   Koshare

Bashkim Qazim Meshi         1966  Lubozhdë            1999   Lubozhdë

Bashkim R. Vishi                1977  Kaçanik              1998   Jezerc

Bashkim Ramadan Jasiqi     1977  Jasiq                   1999  Koshare

Bashkim S. Emini                1976  Vojnovc              1998   Planejë

Bashkim Tahir Muleta         1971  Korroticë            1998  Vasilevë

Bashkim Xh. Mehmetaj       1976  Rudicë                1998  Dobërdol

Bashkim Xh. Selishta           1971 Kranidell             1999  Miresh

Basri Hajzer Beqiri              1975  Okrashticë          1998  Në kufi

Bastri Beqir Hyseni             1970  Skromë               199     Studime

Bastri Canolli                      1976  Marec                1999  Marec

Beamir Rr. Memaj              1973  Zhur                   1998  Buçe

Bedri Ahmeti                      1969  Llapashticë         1999  Llapashticë

Bedri Bajram Berisha          1977  Volljakë              1999   Nafafc

Bedri Bajrami                      1974 Shtedim              1999  Majanc

Bedri H. Gashi                    1967  Arllat                  1999  Pashtrik

Bedri Hajdin Mustafa          1974  Siçevë                1999  Dobërdol

Bedri I. Bislimi                    1976  Ballofc               1999   Ballofc

Bedri Isuf Deliu                   1959  Rezallë               1999   Rezallë

Bedri Maloku                      1956  Bradash              1999   Bradash

Bedri Musli Demaku            1976  Arbri                  1999   Abri 

Bedri Veli Shala                  1969  Gjergjicë             1998   Junik

Bedrush A. Gashi                1964  Drenoc               1999   Drenoc

Behar Begolli                      1978  Tërnavë              1999   Sharban

Behetjar Avdyl Morina        1975  Lubizhdë             1999  Rogovë

Behram Hazir Morina          1959  Gllobar               1998  Çirez

Behram S. Behrami             1954  Pollatë                1999   Pollatë

Behxhet Brajshori                1961  Sharban              1999  Sharban

Behxhet I. Karaxha             1969  Çitak                  1998  Gllobar

Behxhet Shaban Hamza       1965 -                         1999  Koshare

Bejtë A. Kajdomçaj             1959  Lugishtë             1999   Koshare

Bejtë N. Nebihu                  1973  Damanek            1999   Plluzhinë

Bejtë Pajazit Rexhepi           1974  Korroticë            1999   Vasilevë

Bejtë Xhemajl Rexhepi        1972  Korroticë            1999   Vasilevë

Bekë Sefer Hadërgjonaj       1976  Sllup                   1998  Koshare

Bekim A. Sylka                   1972  Rahovec             1999   Rahovec

Bekim Ahmet Doroci           1974  Braboniq             1999  Zmiç (Mitrovicë)

Bekim Bekteshi                   1981  Samadraxhë        1998   Zaqisht

Bekim Fazli Berisha             1967  Graboc               1998  Junik

Bekim H. Mani                   1973  Përpllac              1999   Përpellac

Bekim H. Osmani                1979  Jezerc                1998   Jezerc

Bekim Halil Kelmendi          1973  Llabjan               1999   Staradran

Bekim Halit Krasniqi           1975  Negroc               1999  Negroc

Bekim I. Gashi                    1976  Krushë e M.       1999  Krushë

Bekim Lushaku                   1978  Podujevë            1998   Dobratin

Bekim Lutfi Thaçi               1968  Dushanovë         1999  Padesh

Bekim Fazli Berisha         1967   Graboc               1998  Junik

Bekim M. Berisha               1971  Lez                    1998  Lez

Bekim Maliqi                       1976  Batllavë              1998   Kaqandoll

Bekim Nezir Toverlani         1968  Klinac                1999   Koshare

Bekim Q. Bytyçi                 1978  Denjë                 1998   Pashtrik

Bekim Salih Alia                  1974  Hereç                 1998   Koshare

Bekim Sefer Mavraj            1977  Staradran            1999   Trubuhoc

Bekim Sh. Isma                   1971  Rahovec             1999   Rahovec

Bekim Shaban Zenuni          1973  Beçiq                 1999   Beçiq

Bekim Shaqir Kodra            1981  Prekaz                1999  Llapushnik

Bekim Shefqet Mazrekaj      1976  Sllup                   1998  Koshare

Bektesh Nuhë Haliti            1975  Gllavotinë           1998  Apterushë

Beqë Binak Lokaj                1968  Sllup                   1998  Koshare

Beqë Sefer Gashi                1959  Buçan                1999   Zhebel

Beqir Brahim Rexhepi         1968  Çirez                  1998  Likoshan

Beqir Haxhë Qufaj              1977  Prejlep                1998  Prejlep

Beqir Kamer Hyseni            1959  Skromë               1999   Studime

Beqir Losh Mehmetaj          1969  Isniq                   1998  Mylyshec

Beqir Nebih Mehaj              1936  Prekaz                1999   Çubrel

Beqir Sadiku     -   Sllupçan     2001     HaraçinëBeqir Sefë Gashi                 1966  Mleçan               1998   Në kufi

Beran M. Gashi                   1974  Prizren               1999   Gorozhup

Besim A. Kabashi               1972  Opterushë           1999   Dubravë

Besim Ali Rama                  1963 Batushë              1999   Shishman

Besim Berisha                     1976  Sharban              1999  Sharban

Besim Bilall Ukëhaxhaj        1962 Carrabreg           1998   Carrabreg

Besim Daut Halilaj              1967  Tërdec               1998  Llapushnik

Besim Hamëz Jashari          1982  Prekaz                1998  Prekaz

Besim Isë Vitia                   1969  Marec                1999  Viti

Besim Ismail Nuka              1972  Mitrovicë            1999   Koshare

Besim M. Berisha               1970  Rogovë               1999   Rogovë

Besim M. Bishtazhini           1968  Gjakovë              1999   Gjakovë

Besim M. Krasniqi              1972  Negroc               1998  Baicë

Besim Parallangaj                1972  Lugishtë             1999   Lugishtë

Besim R. Shala                   1963  Jeshkovë            1998  Jeshkovë

Besim Rexhep Muleta         1975  Korroticë            1998  Vasilevë

Besim Rizah Tiku                1977 Verbofc              1999   Shtuticë

Besim S. Qarri                    1979  Greiçec              1998  Koshare

Besim Saqip Rexhepi           1974  Ferizaj                1999  Koshare

Besim Sh. Sopa                   1979  Gjurkovc             1999  Zborc

Besim T. Fazliu                   1970  Koshare             1999   Ferizaj

Beslim M. Aliaj                   1970  Dujakë               1999   Gllogjan

Besnik L.Begunca               1972  Gabrricë             1998  Gabrricë

Besnik Musë Lajçi               1971  Pepaj                  1999   Qafë e Hajles

Besnik Përzhaku                 1977  Studençan           1999   Samadraxhë

Besnik S. Muçaj                  1972  Korishë              1999   Vraniq

Besnik Salih Jasiqi               1981  Jasiq                   1999   Prishtinë

Besnik Veli Maroca             1975  Druar                 1999   Marec

Bexhet Ajet Shabani            1965  Baks                  1999  Koshare 

Bilall Ali Shala                     1950  Ngucat (Malish.) 1998   Në burg (Ferizaj)

Bilall Idriz Mazrekaj             1972  Drenoc               1998  Prejlep

Bislim Kamer Imeri             1975  Gurbardh            1998  Gurbardh

Bislim Maliq Trepça            1958  Vidishiq              1998   Tamnik

Bislim Zekolli                      1953  Bllacë                 1998  Bllacë

Blerim Agim Saraçi             1980  Gllavatin             1999  Strofc

Blerim Ahmet Likaj             1974 Irzniq                  1998  Carrabreg

Blerim Ali Ahmeti               1981  Kralan                1999  Kralan

Blerim Bajram Ukshini         1976  Morinë               1998   Morinë

Blerim Bekteshi                   -        Ferizaj                1998  Në kufi

Blerim Halil Kelmendi          1977  Llabjan               1999  Dobrushë

Blerim Hamëz Jashari          1985  Prekaz                1998  Prekaz

Blerim Hamit Zuçaku          1968  Vushtrri              1999  Vushtrri

Blerim Miftar Durmishi        1978  Shipol                 1999  Shipol

Blerim R. Raka                   1965  Kaçanik              1999  Kaçanik

Blerim Ramë Januzaj           1968  Dujakë               1998  Koshare

Blerim Selman Lokaj           1975  Prejlep                1998  Drenoc

Blerina Hamëz Jashari         1981  Prekaz                1998  Prekaz

Brahim Avdullah Nura         1945  Prellofc               1999           Prellofc

Brahim Islam Gashi             1952  Drenoc               1999  Drenoc

Brahim Selman Mazreku      1969  Malishevë           1999  Lladrofc

Brahim Tafë Demaliaj         1949  Strellc                 1998  Strellc

Bujar Beqir Shala                1979 Rashiq                1999  Shishman 

Bujar Buzhala                     1979  Budakovë           1998   Budakovë

Bujar Esat Sylaj                   1974  Gjakovë              1999  Shishman

Bujar Haki Roka                 1974  Gjakovë              1999   Gjakovë

Bujar RexhepVisoçi             1979  Llukafc (Istog)    1999   Vrellë

Bujar Rrahman Neziri          1978  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Bujar Salih Jasiqi                 1979  Jasiq                   1999  Zhare

Bujar Sh. Thaçi                   1978  Reti                    1999   Samadraxhë

Burhan M. Dervishaj           1980  Irzniq                  1998   Mylyshec

Burhan M. Zeneli                1975  Kaçanik              1999  Kaçanik

Burim A. Greiqeci               1980  Prishtinë             1999   Koshare

Burim Ilaz Vitia                   1980  Marec                1999   Viti

Burim Rr. Veliqi                  1981  Polluzhë              1999  Rezallë

Burim S. Rexha                   1981  Kaçanik              1999   Kaçanik

Burim Sadik Mustafaj          1977 Gllogjan              1999   Dashinoc 

Burim Zenun Hamza           1981  Smolicë              1998   Smolicë

Bylbyl Hazir Breqani           1974  Markaj                1999  Shkozë

Bahtije Jashari                      ?        Prekaz                  1998   Prekaz

Baki Shefqet Hoxha             1970  Domanek             1999   Verboc

Bejzat Zenel Krasniqi          1967   Negroc                1998   ?

Bekim Xhmajl Hysenaj       1974   Drenas                 1999  Terstenik

Beqir Bajram Jashari           1958   Prekaz                 1998   Prekaz

Besim Faiku                         ?        Tërnoc                  2001  Tërnoc

Bislim M. Aliaj                    1970  Dujakë                 1999   Gllogjan

Blerim Ahmet Dërvishaj      1974  Irzniq                   1998  Gramaçel

Blerim Zenë Jashari             1993  Prekaz                  1998  Prekaz

Brahim Ademi                     1973  Koshare                2001 Tanushë

Bujar Hoxha                       1977  Shalë                  1999   Mekoc

Canë Mehmet Çelaj             1967  Strellc                 1998  Strellc

Cen E. Loku                       1964  Kaçanik              1999   Kotlinë

Cen Tafil Dugolli                 1966  Nekoc                1998   Në burg (Ferizaj)

Curr Asllan Aliçki                1973  Kosuriq              1999  Kotradiq

Çaush Sinan Dakaj               1977  Cerovikë             1999   Cerovikë

Dalip H. Alshiqi                   1945  Sharban              1999  Sharban

Dalip Isuf Behra                  1962  Krushë               1999   Krushë

Danush M. Kurtaj               1961  Gabrricë             1999  Në burg ( Dubravë)

Dashmir A. Krasniqi            1982  Gjakovë              1999   Qabrat

Daut I. Pllana                      1973  Bardh i Madh      1998   Bardh i Madh

Daut I. Zagragja                  1971  Banjë(Istog)        1999  Rogovë

Daut Rakoci                        1956  Kaçanik              1999  Rakoc

Daut Sh. Dervishi                1946  Kopiliq               1999    Kopiliq

Daut Z. Halilaj                    1933  Tërdec               1999  Tërdec

Demë Avdyl Shala              1966  Dujakë               1999  Në burg ( Dubravë)

Demir B. Haziri                   1954  Jashanicë            1999   Burojë

Demir Demiraj                    1971  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Demir J.Vitia                      1979  Marec                1999   Viti

Demush Kamer Mavraj       1949  Staradran            1999   Kashicë

Dervish Sylë Sylaj               1965  Ratishë               1999   Dubravë

 

Dinë Rexhep Aliaj               1935  Hereç                 1998  Hereç

Dominik Tush Përgega        1982  Gjakovë              1998   Gllogjan

Driton Azemi                      1979  Bradash              1999   Llapashticë

Driton G. Loku                    1979  Kaçanik              1999   Hani i E.

Driton Kadri Islami              1975  Talinofc              1999   Slivovë

Driton Mujë Zeneli              1972  Piskotë               1998  Jabllanicë

Driton Musli Demaku          1982  Arbri                   1999           Tërdec

Driton Mustafë Veliu           1971  Mitrovicë            1999  Mitrovicë

Driton Shaban Ibrahimi        1976  Prekaz                1998  Dubofc

Driton Shaban Paçarizi        1981  Dragobil             1999  Kleçkë

Driton V. Krivaça               1977 Kamenicë           1999  Kamenicë

Dukagjin Ruzhdi Vula          1978  Gjakovë              1999  Koshare

Driton Gani Veliu                 1971  Polac                  1999   Në Kufi

Edmond Hysni Hoxha          1975 Junik                  1997  Pustovë

Ejup Dibran Ukshini             1957  Prekaz                1999  Vojtesh

Ejup Hasan Dushkaja          1961  Kaçanik              1999  Rakoc

Ejup Jakup Kryeziu              1972  Pagarushë          1999  Senik

Ekrem Ibër Berisha             1976  Shaptej               1999  Shavare

Ekrem Ramë Berisha          1974  Ruhot                 1999  Nabërgjan

Ekrem Sh. Gudaçi               1960  Stagovë              1999  Stagovë

Ekrem Zekë Lulaj                1980  Berliq                 1998   Mylyshec

Elez Mustafë Berisha          1976  Ruhot                 1999   Jabllanicë

Elez Ramë Geci                  1951  Llukë                  1999  Pozhar

Elfir Behrami                      1977  Metohi                1999   Kaqandoll

Elham Curri                          1981  Hani i Elezit        2001   MalinëElham I. Curri    -  Hani i Elezit    2001    Malinë

Elhami Sh. Hasani               1973  Ferizaj                1999   Jezerc

Elmaz M. Peci                    1964  Rahovë               1999   Rashan

Elmi B. Kamberi                  1981  Reçak                  2001   SllupçanElmi B. Kamberi    1981  Reçak    2001    Sllupçan

Elmi M. Lestrani                 1976  Baicë                 1999  Baicë

Elmi Sadri Aliu                    1964  Izbicë                 1998   Jashanicë

Elton Gëzim Zherka             1979  Gjakovë              1998  Junik

Emërllah Mexhid Kuçi         1976  Kotlinë               1999   Kotlinë

Emin I. Troshupa                 1969  Godanc               1999   Belinc

Emin Mic Berisha                1945  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Emin Ruzhdi Kryeziu           1975  Rogoçicë            1999  Padesh

Emredin I. Çengaj               1964  Prizren               1998   Jeshkovë

Emri Pajazit Curri                1971  Han i Elezit         1999  Koshare

Emrush Buzhala                  1968  Budakovë           1999   Vraniq

Emrush Çeta                       1972  Trubohoc            1999  Rogovë

Emsale Zijadin Frangu         1981  Kaçanik              1999  Rakoc

Enver  Olluri                       1979  Kroimir               1998  Në kufi

Enver B. Topalli                  1959  Greme (Ferizaj)   1999   Në burg (Dubravë)

Enver Bytyçi                       1977  Peçan                 1999   Semetisht

Enver E. Duraku                 1979  Krushë               1999   Pagarushë

Enver Hasan Avdimetaj       1969  Strellc                 1998  Strellc

Enver Hasan Halilaj             1962 Gllogjan              1998  Gllogjan

Enver Hyzri Rashiti             1977  Petrovë              1999  Reçak

Enver Istref Musa               1971  Vushtrri              1999   Melenicë       

Enver Jahir Tahiri                1977  Strofc                 1999  Qyqavicë

Enver Malë Dobraj              1968  Carrabreg           1999  Dashinoc

Enver Metë Kastrati            1958  Polluzhë              1998   Galicë

Enver N. Maloku                 1960  Batllavë              1998   Batllavë

Enver Nebi Buçaj                1975  Dushanovë         1999   Dushanovë

Enver Sh. Berisha               1970  Siçevë                1999  Grashticë

Enver Sh. Miftari                 1974 Verbicë (Gjilan) 1999  Verbicë

Enver Sinan Bajra               1973  Izbicë                 1999   Izbicë

Enver T. Gashi                    1960  Shtime                1999   Shtime

Enver Tahir Alaj                  1975  Drenoc               1998  Loxhë.

Ernest S. Zariqi                   1972  Prishtinë             1999   Koshare

Ersan M. Mazreku              1981  Prizren               1999  Reti

Esat Ali Shabani                  1966  Sferkë                1999  Trubuhoc

Esat Berisha                       1965  Godishnjak          1999  Dyz

Esat I. Berlajolli                   1971  Pejë                   1998   Drelaj

Esat Maliq Imeri                  1977  Shipol                 1999  Shipol 

Esat Muhamet Meholli         1976  Melenicë            1999   Melenicë

Esat Rr. Kastrati                 1978  Zatriq                 1998   Zatriq

Esat Sami Axhami               1967  Kaçanik              1999   Llanisht

Eset H. Ibrahimi                  1967  Dumnicë             2000   Klinë

Eset I. Maloku                    1957  Bradash              1999   Bradash

Eset Xhafer Ibishi                1969  Bajgorë              2000   Lugmir

Eshfredin R. Kastrati           1979  Drenoc               1998   Drenoc

Estref Ramadan Emini         1973  Belinc                 1999   Belinc

Edmond Hysni Dabiçaj        1976  Prejlep                1998  Gllogjan

Ejup Tafil Kosumi               1976  Stanofc                1999  Gorozhub

Elfije Sadik Jashari              1970 Prekaz                  1998  Prekaz

Elheme Jashari                     1953  Prekaz                 1998  Prekaz

Emin P. Sinani                     1949  Murgull               1999  Murgull

Emin Sadri Krasniqi            1947   Negroc                1999 Negroc

Enver Salik Kukaj                1955  Terstenik             1999  Poklek    
Fadil A. Krasniqi                 1966  Negroc               1998  Negroc

Fadil Bajram Jakupi             1974  Livoç                  1999  Livoç 

Fadil Bajram Nimani            1967  Gjakovë              2001   Vaksincë

Fadil Bajrush Rashiti            1975  Petrovë              1998   Pashtrik

Fadil Elshani                        1956  Sopi                    1999   Sopi

Fadil Halil Maloku               1978 Gjocaj                 1999  Koshare

Fadil Ismet Deliqi                1956  Mitrovicë            1999  Vaganicë

Fadil Kabashi                      1959  Sopi                    1999   Bukosh

Fadil M. Balaj                     1979  Rimanishtë          1999   Rimanishtë

Fadil Muhamet Balaj            1977  Korishë              1998   Pashtrik

Fadil R. Ferati                     1963  Randbravë          1999   Randobravë

Fadil S. Krasniqi                  1968  Pastasel              1999   Pastasel

Fadil Sejdiu                         1972  Bradash              1998  Kaqandoll

Fadil Tafil Franca                1968  Mitrovicë            1999   Shipol

Fadil Xhevat Bunjaku           1966  Biçec                 1999   Biçec

Fadil. Izahir Çaka                1961  Bobaj                 1999   Rakoc

Fahri Bici                            1979  Prishtinë             1999  Prishtinë

Faik Ali Dragaj                    1979  Leqinë                1999  Leqinë

Faik B. Hajrizi                     1972  Kotor                 1998   Radishevë

Faik Beqir Çabrati               1982  Planejë               1999  Koshare

Faik H. Rama                     1972  Rahovec             1998   Rahovec

Faik Ibrahimi                        1981  Kumanvë            2001   Mateç         Faik Ibraimi  - Kumanovë  2001  Mateç

Faik Imer Goxhuli                1976  Makërmal           1999   Tërstenik

Faik Jahë Ukëhaxhaj           1963 Carrabreg           1998  Carrabreg

Faik Qabrati                        1982  Planejë               1999   Pashtrik

Faik Tafil Mjekiqi                1964  Grabofc              1998   Grabofc

Faruk Brahim Murati           1981  Treboviq             1999  Sejnovë

Faruk I. Rama                     1976  Shkabaj              1999   Shkabaj

Faruk Kamer Elezi              1977  Gjergjevik i V.     1998  Grabanicë

Faruk Nazmi Beqiri             1974  Ceceli                 1999   Melenicë

Faruk Vesel Dogani             1968  Kaçanik              1999   Rakoc

Faruk Zymer Zekaj              1978  Radafc               1999   Jabllanicë

Fatime Hamëz Jashari         1989  Prekaz i Po.        1998   Prekaz i Po.

Fatime Zeqir Hetemi            1977  Bistricë( Shalë)  1998    Gllanasellë

Fatmir Avdyl Horuni            1956  Biçec                 1999  Kaçanik

Fatmir F. Berisha                1969  Prizren               1998  Jeshkovë

Fatmir H. Hyseni                 1976  Sllatinë               1999   Guri  Bardhë

Fatmir Ibishi                         1964  Uglar                   2001   KonçulFatmir H. Ibishi  1964 Uglar  2001  Konçul

Fatmir Hajrush Ahmeti        1976  Lubovec             1998  Lubovec

Fatmir Haki Kërçeli             1969  Softaj                 1999   Koshare

Fatmir Imer Hoti                 1974  Jashanicë            1998  Burojë

Fatmir Jonuz Krasniqi          1974  Pagarushë          1999  Pagarushë

Fatmir R. Isufi                     1970  Qikatovë             1998  Baicë

Fatmir Rexhep Doçi            1978  Tropojë               1998  Smolicë

Fatmir Sh. Selmani              1976  Repë                  1999   Repë

Fatmir Smajl Nimanaj          1973 Gllogjan              1999  Zhebel

Fatmir Xh. Shala                 1971  Kopiliq                1998   Kopiliq

Faton Nazif Xhylani             1981  Baicë                 1998  Junik

Faton Qerim Gashi              1978  Sferkë                1999  Sferkë

Faton Zeqir Nikqi                1978  Hereç                 1999   Shtupeq

Fatos E. Zhuniqi                  1955  Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Fatos Muhamet Ademaj       1980  Katundi i Ri        1999   Padesh

Fatos Sherif Krasniqi           1970  Negroc               1998   Negroc

Fazli Binak Beqiri                1952  Açarevë             1999  Açarevë

Fazli Fetahu                        1971  Podujevë            1999   Surdull

Fazli Halit Krasniqi              1974  Negroc               1999  Negroc

Fazli Haxhi Jakupi               1971  Baks                  1999  Dashefc

Fazli Kabashi                      1961  Mohlan               1999   Dubravë

Fehmi Bajrush Rama           1976  Likoc                  1999  Rakinicë

Fehmi Kastrati                    1978  Kishnarekë         1998  Lladroc

Fehmi M. Lladrovci             1956  Gllanasellë          1998   Gllanasellë

Fehmi Miftar Shala              1977  Cërmjan             1999   Kralan

Fehmi Nazif Demiqi             1972  Abri                   1999  Beleg

Fehmi Vesel Preteni            1974 Melenicë            1999   Tamnik

Fehmi Ymer Berisha           1964  Rogovë               1998   Rogovë

Fehmi Zukë Fetahu              1979  Çirez                  1999  Shtuticë

Feim A. Gashi                     1971  Drenoc               1998   Bellacerkë

Feim Morina                       1966  Samadraxhë        1998   Shqipëri

Fejsal Skënder Hoti             1978  Krushë               1998   Tuzus (Prizren)

Fejzë Feriz Ramadani          1975  Shtuticë              1998  Shtuticë

Fekë Fejzë Durmishi            1954  Rakinicë             1998   Rakinicë 

Ferat B. Aliu                       1980  Përpellac            1999   Përpellac

Ferid Esat Curri                   1974  Mazgit                1999  Grabofc

Feride Ramadan Jashari       1954  Prekaz                1998  Prekaz

Feriz A. Susuri                    1969  Zhur                   1999   Jeshkovë

Feriz Bibaj                          1974  Lladrofc             1999  Lladrofc

Feriz F. Guri                        1970  Nikaj                  1999   Gorancë(Kaçanik)

Feriz Hasan Blakaj              1964  Vrellë                 1999  Lubozhdë

Feriz R. Selimi                     1966  Radishevë           1998   Vitak

Feriz Sh.Thaçi                     1975  Llapushnik          1999  Llapushnik

Ferki Ali Aliu                      1970  Pantinë               1999  Kçiç

Fetah Adem Selca               1971  Beran                 1999  Gllavicë

Fetah Ali Kiqina                  1976  Baicë (Gllogovc) 1999  Baicë

Fetah Gega                         1966  Studençan           1999   Shirokë

Fetah Hasan Krasniqi          1972  Gjergjevik           1998  Dobrosh

Fetah O. Rexhepi                1954  Randobravë        1999   Randobravë

Fetah S. Sylejmani               1968  Shajne                1999   Gorozhup

Fetah Sylejman Sylejmani     1968  Shajne                1999   Koshare

Feti J. Haxholli                    1975 Marec                1999   Viti

Fisnik Bajram Salihu            1978  Morinë               1999   Koshare

Fitim Adem Jashari              1981  Prekaz                1998  Prekaz

Fitim I. Duraku                    1975  Krushë               1999   Pagarushë

Fitim Selman Rexha             1981  Jabllanicë            1999   Rakoc

Fitush Rr. Kukaj                  1982  Prishtinë             1999   Koshare

Fitush Rrustem Kukiqi         1982  Prishtinë             1999   Në Kufi

Flamur Perteshi                   1982  Duhël                 1998  Greiçec

Florim Baki Maliqi               1977  Ferizaj                1999   Koshare

Florim Elez Sejdiu                1976 Smolicë              1999   Shishman

Florim Nebih Krasniqi          1979 Drenoc               -         Drenoc

Florim S. Imeri                    1976  Zllatar                1999   Zllatar

Flurim Gashi                        1969  Mohlan               1968   Budakovë

Françesko Giuseppe Bider  1961  Itali                    1999  Koshare

Fadil Agush Kuçi                 1974   Lutogllavë          1999   Istog

Faik Tahir Jashari                 1963  Prekaz                 1998   Prekaz

Fatime Bazaj                        1979  Prekaz                  1998   Prekaz

Fatime Sadik Jashari            1972  Prekaz                1998    Prekaz

Fatmir Dalip Selmani           1976  Gllamnik             1998   Llapashticë

Faton Vesel Sharani            1978  Gërdoc               1999   Dyz 

Fitim Dinë Jakupaj               1975  Cerovikë             1998   Negrovc                      

Gafurr Xh. Loku                  1949 Paldenicë            1999   Paldenicë (Kaçanik)

Gani Bislim Musa                1964  Bajgorë              1999  Bajgorë

Gani Halit Helshani              1955  Kroikovë            1998  Në kufi

Gani Hamdi Saramati           1968  Petrovë              1999   Gorozhup

Gani Hasan Zogaj                1973  Rixhevë              1998  Në kufi

Gani Kastrati                       1975  Nekoc                1998  Luzhnicë

Gani Musë Balaj                  1960  Isniq                   1998   Isniq

Gani Paçarizi                       1964 Lubizhdë             1998   Bellacerkë

Gani Qerim Kelmendi          1948  Lutogllavë           1999   Tërstenik

Gani Ramadan Smajli           1972  Zhebel                1999   Rogovë

Gani Salih Uka                    1972  Ticë                   1999  Ticë

Gani Vehbi Bajrami             1966  Randobravë        1999   Randobravë

Gani Xh. Paçarizi                1967  Lubizhdë             1998   Rahovec

Gani Xhemë Paçarizi           1967  Lubizhdë             1998  Sopniq

Ganimete A. Xhylani           1979  Baicë                 1998  Açarevë

Gaspër  Ndue Karaçi           1961  Ujzë                   1999  Bishtazhin

Gazmned Arifi                      1983  Tanushë              2001   MalinëGazmend A. Arifi    -  Tanushë  2001    Malinë

Gazmend Aliaj                     1978  Mushtisht            1999   Mushtisht

Gazmend Fazli Imeri            1976  Ponoshec            1999  Në burg (Dubravë)

Gazmend Hasan Ramaj       1972  Hereç                 1998   Koshare

Gazmend Hysen Mehmetaj 1978 Gllogjan              1998  Gllogjan

Gazmend Qerim Baliu          1977  Mitrovicë            1999  Vaganicë

Gazmend Selman Lokaj       1974  Prejlep                1998  Drenoc

Gazmend Zenel Berisha       1968  Pejë                   1999  Koshare

Gazmend Zeqir Zeqiri          1972  Kopiliq                1999   Kopiliq

Genc Mustafë Bytyçi           1971  Gjakovë              1999  Vrojtore

Gëzim  Hamza                    1963  Rahovec             1998   Rahovec

Gëzim F. Mullabazi              1977  Rahovec             1998   Rahovec

Gëzim H. Morina                 1976 Arllat                  1999   Koshare

Gëzim Hajdin Duçi              1975  Ponoshec            1998  Smolicë

Gëzim Hamza                     1963  Rahovec             1998  Rahovec

Gëzim Haxhi Morina            1976  Gjergjicë             1999  Molliq

Gëzim Miftar Pepshi            1977  Junik                  1998  Ponoshec

Gëzim Qazim Ademaj          1981  Ratish                 1999   Rogovë

Gëzim Rasim Rama             1978  Kollë                  1999  Strofc

Gëzim S. Sahiti                    1974  Pojatë (Ferizaj)   1999   Koshare

Gëzim Shaban Dervishaj      1978  Irzniq                  1998  Gerdajë

Gjokë Hilë Ndrecaj              1962  Bitesh                 1999  Dubravë

Gjylsere Sahiti                      1978  Hotël                   2001   Nakushtak Gjylsere Sahiti    -  Hotël     2001    Nakushtak

Gursel H. Sylejmani             1961  Sadovinë             1998  Jezerc

Habib A. Zeka                    1956 Rakinicë             1998   Kaqandoll

Habib B. Sejdiu                   1964  Smirë                 1999   Smirë

Habib Halil Berisha             1965  Gurbardh            1998  Rahovec

Habib J. Gashi                     1979  Nagafc               1999   Hoçë

Habib Zogaj                        1973  Lladrofc             1998  Luzhnicë

Hadie M. Spahiu                 1966  Rahovec             1999   Bellacerkë

Hafir Elshani                       1963  Sllapuzhan          1998   Vraniq

Hafir Imri Bajrami               1980  Zborc                 1998  Pashtrik

Hajdar A. Shala                  1977  Hatmagje            1999   Jashkovë

Hajdar Idriz Ademi              1974  Ponoshec            1998   Smolicë

Hajdar Ramadan Lokaj        1975  Sllup                   1998   Koshare

Hajdar Ramadan Thaçi        1962 Hereç                 1998   Koshare

Hajdar Sylë Agaj                 1945  Deçan                2000   Gramaçel

Hajdin Misin Abazi              1968  Zhabel                1999   Zhabel

Hajdin S. Haliti                    1961  Orllan                 1999  Orllan

Hajredin Bajrami                 1962  Leletiç                1999  Blinajë

Hajriz Haxhi Morina            1973  Drenoc               1998           Drenoc

Hajriz Muhadin Muhadini     1971  Dremjak             1999   Mollapolc

Hajrullah S. Abdullahu         1949  Krilevë               1999   Krilevë

Hajrush Avdullah Demaj      1974  Dobrushë            1999  Beleg

Hajrush Mehmet Elezaj        1973  Radafc               1999  Lubozhdë

Hajrush R. Berisha              1958  Brestofc             1999   Brestofc

Haki Abaz Ahmetxhekaj      1975  Rudicë                1998  Dobërdol

Haki Ali Krasniqi                 1959  Vranoc               1999   Lajthi (Gllogovc)

Haki Behlul Prokshi             1974  Verbofc              1999  Verbofc

Haki Dinë Kameraj             1963  Lebushë             1998   Lebushë

Haki Liman Krasniqi            1973  Negroc                1998  Negroc

Hakif Zejnullahu                  1962  Lladrofc             1997  Pestovë

Halil Bajraktari                    1969  -                         1999  Koshare

Halil Haxhi Alia                   1975  Kodrali               1998  Kodrali

Halil Islam Thaçi                 1951  Çifllak                1999   Strellc

Halil Mehmet Bajraktari       1969  Gllogoc               1999  Molliq

Halil Meta                           1967  Kroimir               1999  Divjakë

Halil Muhamet Gashi           1972  Landovicë           1999   Burrel

Halil N. Ahmetaj                 1970  Kabash               1999   Kabash

Halim M. Çallapeku             1958  Tërstenik            1999  Gllobar

Halim R. Bajraktari             1978  Gllogoc               1999  Kosmaç

Halim Sefer Brahimi            1969  Kozhicë               1999  Kozhicë

Halit Asllan Asllani              1961  Brovinë              1998  Smolicë

Halit Qerkin Salihu              1967  Druar                 2000  Vushtrri

Halit R. Coka                      1974 Ballore (Tiranë)             1999              Ratishë

Halit Rizah Coka                 1974  Tiranë                1999  Ratishë

Hamdi Berisha                    1958  Carravran           1998  Rahovec

Hamdi Bilall Çeta                1968 Trubohoc            1999  Kashicë

Hamdi Brahim Sheremeti     1976  Shipol                 1999   Në kufi

Hamdi Gashi                       1932  Peçan                 1999   Semetisht

Hamdi Ibish Berisha            1977  Ruhot                 1999  Rogovë

Hamdi Ismet Krsaniqi          1966  Zhilivodë             1999  Studime

Hamdi K. Hasani                1940  Kllodernicë         1999   Kllodernicë

Hamdi Kadri Ferati              1971  Çirez                  1999  Verbofc

Hamdi Qazim Ferati            1959  Sfarçak              1999   Studime

Hamdi Qemajl Hajrizi          1973  Strofc                 1998  Apterushë

Hamdi S. Sejdiu                   1958  Repë                  1999   Repë

Hamdi Sadri Berisha            1958  Gurbardh            1998  Rahovec

Hamëz Ali Thaçi                 1963  Xerxë                 1999  Koshare

Hamëz Arif Ukaj                 1955  Romajë               1998   Pashtrik

Hamëz Shaban Jashari         1950  Prekaz                1998  Prekaz

Hamit Halit Lladrofci           1920  Gllanasellë          1998  Gllanasellë

Hamit Hysen Jashari           1934  Prekaz                1998  Prekaz

Hamit Maliq Hyseni             1953  Oshlan                1998  Oshlan

Hamit Shaip Thaçi               1970  Landovicë           1999  Jeshkovë

Hamzi Bytyçi                      1965  Peçan                 1998   Peçan

Hamzi Hysen Zyberi            1976  Madanaj             1999   Madanaj

Hanif Ali Muja                    1964  Struzhë               1999   Stuzhë

Hanumshahe A. Abdullahu  1961  Gjilan                  1999   Zhegoc

Harun Nebih Beka              1951  Gushafc              1999  Koshare

Harun Sh. Kosumi                1982  Sllupçan              2001Harun Sh. Kasumi  -  Sllupçan    2001    Sllupçan

Hasan Bajram Hasani          1971  Poklek                1998  Poklek

Hasan Bajram Tahiri           1953  Hereç                 1998  Koshare

Hasan Hazir Osmani           1972  Nivokaz              1998  Deve

Hasan R. Jashari                 1976  Brecë                 1999   Ahishtë

Hasan S. Dema                   1970  Pollatë                1999   Pollatë

Hasan Sali Çerkini               1975  Zaskok               1999  Koshare

Hashim N. Gashi                 1962  Landovicë           1999  Landovicë

Hashim Qazim Zeka            1955  Vojnik                1999   Turiçec

Hasim J. Maliqaj                 1966  Billushë              1998   Lubiçevë

Hasim Misin Halilaj             1973  Gllogjan              1999  Zhebel

Hasim S. Berisha                1957  Lez                    1998  Lez

Hasip Emerllahu                   1961  Hotël                   2001   MateçHasip Emerllahu  -  Hotël     2001    Mateç

Haxhi Hajdar Kleçka           1976  Kleçkë               1999   Rugovë

Haxhi Halil Hoti                  1967  Rogovë               1998   Pashtrik

Haxhi Haxhaj                      1967  Greikoc              1999   Gallushë

Haxhi Mustafë Tolaj            1960  Prejlep                1998  Voksh

Haxhi R. Krasniqi                1964  Prapaçan            1998   Prapaçan

Haxhi Shala                        1973  Kleçkë               1999  Rugovë

Hazir Avdyl Mala                1941  Tipla                   1998  Bajram Curr

Hazir Selimaj                       1954  Greikoc              1998   Gorozhup

Hazir Selman Kryeziu          1945  Bubavec             1998  Bubavec

Haziz Rasim Tolaj               1965  Prizren               1999  Padesh

Hetem  A. Hasaj                 1964  Gabrricë             1999  Gajre

Hetem Cenë Rexhaj            1969  Jab.                    1999   Në kufi (M. Zi)

Hida I. Hoti                         1976  Krushë               1998   Pashtrik

Hidajet Hasan Mazreku       1975  Gotiq                  1999  Semetisht

Hidajete Rifat Jashari          1980  Prekaz                1998  Prekaz

Hilmi Binak Morina             1954  Vrojakë              1998   Bratatin

Hilmi H. Hoti                       1980  Carrallukë           2001   HotëlHilmi H. Hoti  1980 Carrallukë  2001  Hotël

Hilmi Isa Shala                    1978  Dubovik              1998  Mylyshec

Hilmi Osman Bërdynaj         1966  Radafc               1999  Radafc

Hilmi Sokol Sheqiri              1967  Baks                  1999  Verbofc

Himë Rasim Haradinaj         1981 Gllogjan              1998   Gllogjan

Hisen N. Rexhepi                1970  Celinë                 1999  Jeshkovë

Hyra Emini                         1975  Ferizaj                 2001 Gosivarë

Hyrë Emini      -   Ferizaj        2001     GostivarHysen Avdyl Ademi      1944     Molliq   1999     Koshare

Hysen Hoti                         1976  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Hysen Kadri Bujupaj           -        Istog                   1998   Bishtazhin

Hysen Malë Arifi                1964 Pacaj                  1998   Dobrosh

Hysen Mon Mehmeti           1967 Gjakovë              1999   Bogiqe

Hysen Rifat Sopi                 1972  Janqist                1999 Magjare

Hysen Rr. Elezi                   1948  Sllatinë               1999   Sllatinë

Hysen Shaban Salihaj          1975  Shushicë (Istog) 1998   Shushicë

Hysen Ukë Komoni             1980  Dardania            1998   Gorozhup

Hysni Emin Berisha             1979  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Hysni H. Jetullahu               1954  Damanek            1998   Në kufi

Hysni Idriz Dvorani             1971  Tërstenik            1999  Verbofc

Hysni Kajtazi                      1979  Tërnë                  1998  Koshare

Hysni Murseli                      1966  Nekoc                1998  Murg

Hysni Nezir Bilalli                1972  Shtuticë              1999  Shtuticë

Hysni R. Morina                  1971  Landovicë           1999  Dobërdelan

Hysni Sadik Ramaj              1975  Loxhë                 1999  Devë

Hysni Shaip Kajtazi             1979  Tërrn (Ferizaj)    1998   Koshare

Hysni Sylë Temaj                1976  Kushnin              1999  Koshare

Hysni Xh.Duraku                1961 Krushë               1998   Pashtrik        

Hysni Xheladin Dautaj         1976  Deçan                2000   Carrabreg

Hyzri H. Talla                     1963  Podujevë            1998  Prishtinë

Hafije Jashari                      1938  Prekaz                1998   Prekaz

Hajrie Jashari                      ?       Prekaz                1998   Prekaz

Halil Bajram Jashari            1960  Prekaz                1998   Prekaz

Halil Ukë Ukaj                    1974  Ceovikë              1999   Cerovikp

Halim Rr. Statovci               1971  Batllavë              1999   Batllavë

Halit Sokol Çallapeku           1965  Terstenik            1999   Terdec

Hamdi Hajzer Çallapeku      1951  Terstenik            1999   Terstenik

Hamdi Sadik Jashari            1965  Prekaz                1998   Prekaz

Hamide Jashari                   1928  Prekaz                1998   Prekaz

Hamit Hus Jashari               1936  Prekaz                1998   Prekaz

Hamit Maliq Hyseni             1953  Oshlan                1998   Oshlan

Hanife Zymer Jashari          1982  Prekaz                1988   Prekaz

Hisa Fazliu                          1974  Gostivar              2001   Tanushë

Hysni Shaban Salihaj           1981  Shushicë             1998   Shushicë

Ibër Sherif Metaj                 1962  Hereç                 1999   Dubravë (Istog)

Ibish Daut Mavraj               1963  Staradran            1999   Trubuhoc

Ibrahim Beqir Shabani         1962  Vojnoc               1998  Dremjak

Ibrahim Kadri Asllani           1973  Devë                  1999   Shishman

Ibrahim Krasniqi                  1956  Grashticë            1999   Grashticë

Ibrahim M. Osmani             1977  Prizren               1998  Lez

Ibrahim M. Uruçi                1968 Bresalc               1999  Marec

Ibrahim Mazreku                 1969  Malishevë           1999  Lladroc

Ibrahim Sylë Nikçi               1958  Shtupeq              1999   Kukës

Ibrahim Xh. Pacolli              1960 Marec                1999  Verbicë (Gjilan)

Ibrahim Z. Mushkolaj           1954  Deçan                1998  Deçan

Idriz Bajram Ngucati           1952  Polac                  1998  Jabllanicë

Idriz Halil Balaj                   1952  Gllarevë              1998  Vuçak

Idriz Hamit Gajraku             1945  Gajrak                1999  Gajrak

Idriz Mehmet Mehmeti        1969  Reçak                1999   Shtime

Idriz Salih Salihu                  1955  Ticë (Skënderaj) 1998  Ticë

Igballe Rifat Jashari             1987  Prekaz                1998  Prekaz

Ilaz Bali Hyseni                   1915  Kaqanoll             1998  Kaqanoll

Ilaz Maliq Javori                  1962  Llazicë               1998  Gjergjicë

Ilaz Selimi                           1958  Repë                  1999   Repë

Ilaz Smajl Kodra                  1966  Prekaz                1999  Verbofc

Ilir Ahmet Hoxha                1979  Dushanovë         1999   Koshare

Ilir Ali Sadriaj                      1972  Kosuriq              1999   Kusuriq

Ilir E. Zharku                      1976  Biçec                 1999   Rakoc

Ilir Hazir Asllani                  1969  Makërmal           1998  Në kufi

Ilir Hoxha                           1979  Prizren               1999   Koshare

Ilir Konushefci                    1969  Llugë                  1998  Bajram Curr

Ilir Masar Hoxha                 1981  Cërmjan             1999  Gërgicë

Ilir Mazllum Soba                1971  Gjakovë              1998  Kralan

Ilir Rexhep Merturi              1970  Klinë                  1999   Rogovë

Ilir Sinan Koca                    1950  Polac                  1999  Tërstenik

Iljas Mehmeti                       1977  Mateç                  2001   MateçIljasa Memeti    -  Mateç     2001    Mateç

Ilmi B. Morina                     1954  Vranjak              1998   Vranjak

Ilmi Bytyçi                          1971  Nishor                1999   Leshan

Ilmi Ismail Bahtiri                1965  Blaç                   1999   Koshare

Ilmi Sadri Malushaj              1964  Kotradiq             1998  Koshare

Ilvi Kemajl Demiri               1973  Smirë                 1999   Smirë

Imer Alushani                     1964  Komaran            1998   Llapushnik

Imer Fazli Dvorani               1957  Tërstenik            1999  Verbofc

Imer Fazli Vila                    1958  Hani i Elezit        1999   Drenushë

Imer Isak Kryeziu               1955  Pagarushë          1999  Koshare

Imer Isuf Lokaj                   1970 Sllup                   1998  Koshare

Imer Ramë Krasniqi            1957  Carrallukë           1998  Bllacë

Imer Sadik Shala                 1971 Miradi 1999        Miradi (Fushë K.)

Imer Sylë Jetishi                  1978  Katund i Ri         1999   Katund i Ri

Imri Elezi                              1978  Shkup                 2001   Në Kufi

Imer Sylë Ahmeti                 1953  Katund i Ri         1999   Katund i RiImri Elezi  1978 Shkup  2001  Në kufi

Imri H. Halili                       1976  Gaçkë                1999   Jezerc

Imri P. Curri                       1971  Hani i E.             1999   Koshare

Indrit Cara                          1971  Kavajë               1999   Gallushë

Isa Adem Ferati                  1979  Çirez                  1999  Verbofc

Isa Ahmeti                            1969  Hotël                   2001    MateçëIsa Ahmeti    -  Hotël     2001    Mateç

Isa Havolli                          1943  Llapashticë         1998  Llapashticë

Isa Kastrati                         1947  Hogosht              1999  Marec

Isa Lushë Kuqi                    1955  Deçan                1998  Deçan

Isa M. Morina                     1958  Vranjak              1998   Pashtrik

Isa Olluri                             1979  Kroimir               1998  Në kufi

Isa Zymer Tafaj                  1957  Junik                  1998   Junik

Isak Adem Hoti                   1974  Krushë               1998   Pashtrik

Isë Hajdin Balaj                   1972  Isniq                   1998  Mylyshec

Isë Salihaj                           -        Shushicë (Istog)  1998   Shushicë

Isë Shaban Mernica             1952  Veskofc             1999  Pasomë

Isen R. Elezi                       1948  Sllatinë               1999   Sllatinë

Islam Azem Asllani             1963  Makërmal           1999   Tërstenik

Islam H. Neziraj                  1981  Mollopolc            1999   Reçak

Islam Halil Ademaj              1954  Jabllanicë            1999   Rakoc

Islam Kastrati                     1964  Kishnarekë          1999  Berishë

Islam Rekaliu                      1975  Dobratin             1998   Dobratin

Islam Rexhep Krasniqi         1957  Gjakovë              1999  Beleg

Islam Sali Berisha                1969  Çallapek             1999  Gllavicë

Ismail I. Kuçi                      1978  Kotlinë               1999  Kotlinë

Ismail M. Gashi                   1967  Krushë               1999   Nagafc

Ismail Milaim Raka              1955  Kaçanik              1999   burgu (Ferizaj)

Ismajl A. Luma                   1975  Kraishtë             1999   Reçak

Ismajl Ahmetaj                    1974  Maçitevë            1999   Maçitevë

Ismajl Bytyçi                       1954  Arllat                  1998   Bukosh

Ismajl I. Kuçi                      1978  Kotlinë               1999   Kotlinë

Ismajl Istref Isufi                 1959  Shtuticë              1998   Baks

Ismet  Haxhi  Prokshi          1953  Verbofc              1999  Verbofc

Ismet Asllani                       1955  Prapashticë         1999  Lypian

Ismet Daut Hoti                  1975  Krushë               1998   Pashtrik

Ismet Dërguti                      1971  Brainë                1998  Obrançë

Ismet Hamit Rrahmani         1962  Açarevë             1998  Klinë (Skënderaj)

Ismet Hasan Osmani           1957  Izbicë                 1998  Izbicë

Ismet Hazir Ukaj                 1976  Strellc                 1998  Strellc

Ismet J. Haliti                      1943  Balincë               1998  Balincë

Ismet Jashari                       1967  Kumanovë          1998  Luzhnicë

Ismet Kodra                        1977  Leshan               1999   Samadraxhë

Ismet Latifi                           1978  Majanc                2001   Mateç Ismet Latifi  - Majanc   2001  Mateç

Ismet M. Beqiri                   1956  Peran                 1999   Peran

Ismet M. Gashi                   1967  Krushë               1999   Nagafc

Ismet Mustafa                     -        Çerkez               1999   Koshare

Ismet Mustafë Bicaj            1958 Vrellë (Istog)       1999  Vrellë

Ismet R. Aliu                      1981  Greme                2000   Dobrosin

Ismet S. Spahiu                   1957  Vitak                  1999   Vitak

Ismet Sadik Rama               1964  Çirez                  1999  Verboc

Ismet Salih Uka                   1958  Ticë                   1998  Hade

Ismet Sokol Morina             1959  Qeskovë             1999  Pejë

Isuf Ademi                          1959  Kushevicë          1999  Mramor

Isuf Balaj                            1958  Korishë              1999   Skorobisht

Isuf Brahim Dinaj                1975  Skivjan               1999   Skivjan

Isuf Camë Mazrekaj            1938  Voksh                1998  Voksh

Isuf Ferizi                           1951  Prapashticë         1999  Lisicë (Podujevë)

Isuf Isa Mula                      1954  Vitak                  1999   Vitak

Isuf Muharrem Sadikaj        1974  Shushicë (Istog)  1998  Padalishtë

Isuf Pollomi                         1963  Herticë               1999   Herticë

Isuf R. Berisha                    1968  Drenoc               1999   Dubravë

Isuf R. Morina                    1950  Grabanicë           1998   Grabanicë

Isuf Ramadan Ahmeti          1945  Stubëll                1998   Stubëll

Isuf Shaban Aliçkaj             1975  Llaushë              1999   Llaushë

Isuf Shaban Rexhaj             1951  Graboc               1999   Qyshk

Isuf Tahir Olluri                   1959  Rakovinë            1998   Rakovinë

Izahir G. Troni                     1960 Kovaçec             1999   Kaçanik

Izair Mustafë Berisha          1932  Lez                    1998   Lez

Izet Ali Beqiraj                    1980  Baballoq             1999   Koshare

Izet Islam Morina                1961  Astrozub             1999   Koshare

Izet Rexhep Shatri               1969  Tomoc                1999   Vrellë

Izja I. Loku                         1976  Kotlinë               1999   Kotlinë

Igball Rifat Jashari               1984  Prekaz                1998   Prekaz

Ilir Durmishi                        1978  Shajkovc             1998   Prishtinë

Ilir S. Lushtaku                    1972  Prekaz                1999   Prekaz

Ismajl Mehmeti                   1982  Tetovë                2001   Totovë

Jaha T. Hasani                    1971  Bërvenik             1999   Kalinë

Jahë Sali Kabashi                1968  Zahaç                 1998   Zahaç

Jahir Sadik Agushi               1948  Drenoc               1999   Në burg (M. e Sremit)

Jahir Shaban Mazreku         1969  Malishevë           1998  Rahovec

Jahja Rehan Danuza            1971  Rahovec             1999   Bërkoc

Jakup Bajram Demaliaj        1981  Srellc                  1999  Strellc

Jakup Sokol Agushi             1963  Drenoc               1998   Drenoc

Januz Mehmet Krasniqi       1971  Dushanovë         1999  Koshare

Januz Qazim Zejnullahu       1975  Gjylekreshtë        1999  Koshare

Januz S. Zeneli                    1942  Sharban              1997   Në spital

Januz Zenë Jashari              1959  Strofc                 1999   Qyqavicë

Jashar Zejnullah Jashari       1962  Strofc                 1999  Shishman

Jehona S. Raka                   1976  Kaçanik              1999   Rakoc

Jemin M. Musliu                  1974  Shtime                1999   Budakovë

Jetë Hasani                         1956  Godanc               1998   Resinoc

Jeton A. Kabashi                 1982  Opterushë           1999   Samadraxhë

Jeton Avdyl Tërstena           1974  Vushtrri              1998  Pantinë

Jeton Idriz Dedushaj            1975  Pejë                   1999  Dashinoc

Jeton Idriz Hoxha                1973  Cërmjan             1998  Cërmajn

Jeton Kabashi                     1982  Opterushë           1999   Samadraxhë

Jeton Zeqir Dabiçaj             1975  Prejlep                1998  Prejlep

Jetullah Kastrati                  1978  Obrançë             1998   Obrançë

Jetullah M. Islami                1950  Dyz (Podujevë)   1999   Dyz

Jonuz M. Krasniqi               1971  Arbanë               1999   Koshare

Jonuz Q. Zejnullahu             1975 Gjylekar              1999  Koshare

Jusuf H. Pollomi                  1963  Herticë               1999   Herticë

Jusuf Ibush Hoxha               1967  Komaran            1999   Koshare

Jusuf Maliq Balaj                 1958  Korishë              1999   Skorrobisht

Jusuf Skënder Kelmendi      1975  Shaptej               1998  Shaptej

Jusuf Z. Ferizi                     1951  Prapashticë         1999   Prapashticë

Kadri A.Trena                    1969  Kaçanik              1999   Rakoc

Kadri Çollaku                      1981  Bllacë                 1999  Ngucat

Kadri Haki Ademaj             1975  Petrovë              1998   Pashtrik

Kadri Jahir Gashi                 1980  Balincë               1999  Në kufi

Kadri Kokollari                    1965  Budakovë           1998   Dardhishtë

Kadri Miftar Mehmeti          1975  Prekaz                1998  Dubofc

Kadri Muhamet Berisha       1966  Pozhar                1999   Shishman

Kadri Qerimi                       1968  Katunishtë          1999  Pakashticë

Kadri R. Karaçica               1965  Gllanasellë          1999  Gllanasellë

Kadri Selim Latifaj              1977  Prejlep                1998  Gerdaja

Kadri Shyqëri Syla               1967  Reçak                1999   Reçak

Kadrush H. Ilazi                  1966  Firajë                  1999   Koshare

Kamer Alush Bacaj             1958  Gremnik             1999  Shupkofc

Kapllan A. Tahiri                 1964  Radishevë           1998  Vitak

Kasim Ibish Uka                 1970 Ponoshec            1999   Koshare

Kasim Rexhep Shala           1981  Ruhot                 1999  Bishtazhin

Kasim S. Zhuniqi                 -        Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Kastriot Sahit Baftiu            1985  Gjilan                  1999  Zhegoc

Kemail H. Thaçi                  1955  Runjevë              1999  Runjevë

Kemajl H. Hazizi                 1970 Lubishtë (Viti)     1999  Verban

Kemajl H. Kolshi                 1966  Doganaj              1999   Biçec

Kemajl R. Hetemi               1968  Ferizaj                1998   Jezerc

Kenan Idriz Halimi              1978 Gjylekreshtë        1999  Suharekë

Kjani M. Bela                     1965  Kaçanik              1999  Rakoc

Kolë Gjon Lleshi                  1967  Vraniq                1998  Vraniq

Korab Masar Binxhiu          1961  Gjakovë              1999  Koshare

Kreshnik Avdi Ademaj        1982  Katund i Ri         1999  Padesh

Kujtim Avdyl Çollaku           1978  Baballoq             1999   Kralan

Kujtim Hajzer Ahmeti          1981  Ternafc              1999  Mitrovicë

Kujtim Sinan Krasniqi          1976  Domanek            1999  Senik

Kurtish B. Hasani                1957  Randobravë        1999   Randobravë

Kushtrim Adem Jashari       1984  Prekaz                1998  Prekaz

Kushtrim N. Hoxha             1978  Gjakovë              1999   Gjakovë

Kadri R. Dushi                   1948   Lumi i Madh      1999   Nadakoc

Kajtaz Jashari                     1954   Prekaz               1998               Prekaz

Labinot G. Krasniqi             1978   Carrallukë           2001   MateçLabinot G. Krasniqi  1978  Carrallukë (Mal.)  2001    Mateç

Labinot Hysni Morina          1981  Loxhë                 1998   Loxhë

Latif Beqir Lajçi                  1969  Pepaj                  1999   Pepaj

Latif Shukaj                        1981  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Lavdim Rexhep Likaj           1978  Carrabreg           1998  Carrabreg

Lec Bislim Ukaj                  1954  Gradicë              1998  Qyqavicë

Liman Aziz Rekaj                1973  Prelez                 1999  Koshare

Liman Gegaj                       1965  Fshat i Ri            1998  Rahovec

Liman Latif Morina             1975  Drenoc               1999   Në kufi

Lirie Hamëz Jashari             1983  Prekaz                1998  Prekaz

Llokman Neziri                     ?      Hotël                  2001               HotëlLlokman Neziri  - Hotël  2001  Hotël

Luan Avdi Smajli                 1978  Jabllanicë            1999  Rogovë

Luan Binak Krasniqi            1975  Tërstenik            1999   Kashicë

Luan H. Krasniqi                 1976  Hoçë                  1999   Nagafc

Luan Hilmi Haradinaj           1973 Gllogjan              1997  Në kufi

Luan Islam Nimanaj            1978  Gllogjan              1999  Zhebel

Luan Isuf Qerimaj               1980  Gllogjan              1999  Shaptej

Luan Ramë Çelaj                1977  Strellc                 1999  Strellc

Luan Ruzhdi Gashi              1977  Hoçë                  1999   Koshare

Lulëzim  Sh. Guta                1980  Jezerc                1998   Jezerc

Lulëzim Bylykbashi              1975  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Lulëzim Gani Morina           1972  Hallaç i V.          2000   Osek

Lulëzim J. Jashari                1975  Batllavë              1998   Batllavë

Lulëzim Nail Veselaj            1976  Reçan                1999  Tiranë

Lulëzim O. Rexhepi             1964  Randobravë        1999   Randobravë 

Lulëzim Veseli                    -        Reçan                -         Koshare

Lumni Musë Surdulli            1969  Samadraxhë        1998   Loxhë

Lumnie Sh. Raka                 1978  Kaçanik              1999   Rakoc

Lutë Sh. Vitia                      1976  Marefc               1999  Marefc

Lutfi Avdush Musiqi            1968  Svaraçak            1999  Koshare

Lutfi H. Bilalli                     1957  Reçak                1999   Reçak

Lutfi S. Haxhidema             1954  Manastirc           1999   Manastirc

Liman Sinan Koca               1950  Polac                  1998   Prekaz

Lutfi Latif Krasniqi              1963  Sibovc                1999   Sibovc

Mahi Sh. Loku                    1972  Kotlinë               1999   Kotlinë

Mahir Haxhi Lajçi               1981  Pejë                   2001   Gllogjan

Male Avdyl Zenaj                1954  Irzniq                  1998  Irzniq

Maliq Fetah Ademi              1964 Shtuticë               1999   Shtuticë

Maliq Hamëz Karaçica        1947  Balincë               1999  Balincë

Malush Halil Ahmeti            1959  Rezallë               1999   Rezallë

Man Karavidaj                    1958  Mazrek               1999   Dubravë

Man Metë Maçi                  1978  Shishman            1999  Shishman

Man Metë Sejfiaj                 1969  Gramaçel            1998  Deçan

Man Sallauka                      1968  Budakovë           1999   Biraq

Manush A. Berisha             1980  Krushë               1999  Randbravë

Mark Tunë Lleshi                1926  Vraniq                1998  Vraniq

Mark Z. Sopjani                  1950  Dobidol               1998   Çifllak

Maxhun Brahim Berisha      1962  Prapaçan            1999  Pozhar

Maxhun Malë Çekaj            1941  Irzniq                  1998  Gërdaja

Mazllum A. Kastrati            1979  Zatriq                 1998   Zatriq

Mehdi A. Musliu                 1961  Dumnicë             1999   Studime

Mehdi Adem Zabeli             1968  Lum i Madh        1999  Shishman

Mehdi Bytyçi                      1963  Arllat                  1999  Arllat

Mehdi Halit Cakiqi               1966 Tërstenik            1999   Shtuticë

Mehdi Sylë Haziri                1957  Druar                 1999  Novolan

Mehdi Vehbi Hajredini         1966  Koshtovë            1999   Prekaz

Mehdi Zymer Fazliu             1976  Gradicë              1999  Gradicë

Mehë Ramë Uka                 1962  Bajgorë              1996   Lushtë

Mehedin A. Morina             1967  Gllarevë              1998   Gjakovë

Mehmet Azem Saliuki          1976  Gradicë              1998  Gradicë

Mehmet Brahim Tafaleci     1959  Verbofc              1999   Verbofc

Mehmet Bytyçi                   1968  Reshtan              1998   Reshtan

Mehmet Cen Rexhaj            1972  Jabllanicë            1999  Jabllanicë

Mehmet Dulë Dula              1972  Ponoshec            1998   Smolicë

Mehmet Feriz Halilaj           1970  Terdec               1999  Terdec

Mehmet I. Popaj                 1954  Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Mehmet Lumi                     1969  Bllacë                 1998  Greiqec

Mehmet Ramë Dezdari        1972  Shkëlzen             1998   Koshare

Mehmet Sh.Visoka              1938  Sfeçël                 1999   Sfeçël

Mehmet Ukë Çelaj              1943  Strellc                 1999  Strellc

Mehmet Zenun Mustafa      1935  Reçak                1999   Reçak

Mejdi Abdullah Korani         1977  Pozharan            1999   Koshare

Mejdi E. Xhaferi                  1975  Mirosal (Ferizaj)  1999   Semetisht

Mejdi H. Dalloshi                1944  Kaçanik              1999   Në burg (Dubravë)

Melihate Mehmet Rama      1969  Mitrovicë            2000   Mitrovicë

Memë Zef Lleshi                 1973  Vraniq                1999  Goden

Mendres Osman Dervishaj   1973  Zabllaç               1999  Staradran

Menhend Osman  Dervishaj 1974 Zabllaç               1999  Ozdrim

Mensur S. Zyberaj               1965  Drenoc               1999   Randobravë

Mentor Gashi                      1984 Llapushnik          1999  Berishë

Mentor I. Retkoceri             1978  Lupç                  1999  Sylevicë

Mentor Ibriqi                       1979  Komaran            1998  Gorozhup

Mentor Isa Humolli              1976  Lupç                  1999  Koshare

Mentor Krasniqi                  1973  Bukosh               1999   Bukosh

Mentor Morina                    1974  Komaran            1999  Berishë

Mentor Osman Dervishaj     1977  Zabllaq               1998   Hade

Meriton S. Elshani               1975  Krajkovë            1998   Kraikovë

Mervete Sali Maksutaj         1978 Orroberdë           1998  Pejë

Metë Adem Morina             1970  Grabanicë           2000   Klinë

Metë Lush Krasniqi             1972  Turjakë               1999  Bogiqe

Metush Mehmet Gashi         1927  Nabergjan           1999  Ruhot

Mevlan T. Hoxhaj               1974  Zhur                   1998   Pashtrik

Mevludin Mehmeti               1973 Mateç                   2001  Mateç Mevludin Memeti - Mateç   2001  Mateç

Mexhid M. Mustafa             1970  Rahovec             1999   Brestofc

Mexhit Hamiti                      1970  Runicë                 2001   RunicëMexhit Hamidi    -  Runicë     2001    Runicë

Mexhit Hamit Bislimi           1960  Prekaz                1998  Dubofc

Miftar A. Zejnullahu            1974  Përpellac            1998   Obrançë

Miftar Ali Bajraktaraj          1952  Isniq                   1998   Isniq

Miftar S. Rreci                    1956  Llaushë              1998   Llaushë

Milaim Bugari                     1969  Therandë            1998   Vraniq

Milaim G. Loku                   1965  Kotlinë               1999  Kotlinë

Milaim H. Qerimi                1955  Repë (Podujevë) 1999  Repë

Milaim Hetem Bilalli            1979  Shtuticë              1999  Qikatovë

Milaim Isa Salihaj                1962  Shushicë (Istog) 1998  Shushicë

Milaim Isaj. Krasniqi            1998  Pastasel              1998   Bratatin

Milaim Ismet Bajrami          1977  Panorc               1999  Panorc

Milaim Mehdi Beha             1970  Carralevë           1999  Kleçkë

Milaim R. Morina                1958  Denjë                 1999   Celinë

Milaim Rexhë Gjocaj           1975  Baballoq             1998  Deçan

Milaim Xh. Thaçi                 1971  Kushtendil          1998  -

Milazim Brahim Zekaj          1974  Raushiq              1998  Myleshec

Milazim Fetah Fazliu            1957  Gradicë              1999  Gradicë

Milazim Hasan Kiçina          1972  Baicë                 1999  Therandë

Milazim Musli Balaj             1977  Gllarevë              1998  Vuçak

Milazim Qazim Shala           1965  Baballoq             1999  Koshare

Milazim Sadri Mavraj           1966  Staradran            1999  Koshare

Mirali Y. Sejdiu                   1963  Smirë                 1999  Smirë

MIrsad Abduli                      1980  Haraçinë              2001   HaraçinëMirsad Abduli    -  Haraçinë    2001    Haraçinë

Mirsad Musaj                      1971  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Mirsad S. Gashi                   1980  Dobërdol            1999  Surdull

Mirsad Zenel Idrizaj             1976 Lubozhdë            1999   Junik

Mizair J. Isma                     1964  Rahovec             1998   Rahovec

Muhamet Asllan Gashi         1956  Llapushnik          1999  Poterk

Muhamet Aziz Dervishi       1967  Gradicë              1998  Në kufi  

Muhamet B. Muharremi      1971  Lubishtë             1999  Lubishtë

Muhamet B. Shala               1961  Prapaçan            1998  Prapaçan

Muhamet Hysen Gashi        1972  Buçan                1999  Brezovicë

Muhamet Imer Ukshini        1976  Morinë               1998   Morinë

Muhamet Isuf Gjeli              1978  Likoshan             1998  Likoshan

Muhamet Krasniqi               1973  Peçan                 1998   Peçan

Muhamet L. Bardhecaj        1980  Baballoq             1999   Jahoc

Muhamet M. Musliu            1959  Ozdrim               1998  Ozdrim

Muhamet N. Malësori          1955  Krushë               1998   Pashtrik

Muhamet N. Malësori          1955  Krushë               1998   Pashtrik

Muhamet Nuredin Zeneli     1968  Bobaj                 1999  Rakoc 

Muhamet Rexhep Gashi       1969  Mitrovicë            1999  Vaganicë

Muhamet Rr. Aliaj               1962  Gërgoc               1998   Spital (Prishtinë)

Muhamet S. Haxhaj             1960  Gllarevë              1978   Dollc

Muhamet S. Kabashi           1978  Krushicë             1999   Jezerc

Muhamet Shaban Çitaku      1969  Çitak                  1999  Çitak

Muhamet Ukë Zenunaj        1934  Hereç                 1998  Hereç

Muhamet Xh. Sokoli            1969  Llugë                  1999   Koliq

Muharrem Fadil Mehmeti     1981  Pakashticë          1999  Koshare

Muharrem H. Samahodaj     1974  Krajkë                1999   Rogovë

Muharrem Haxhi Gashi        1977  Ruhot                 1999   Trubuhoc

Muharrem Hoxha                1974  Dushanovë         1998  Astrazub

Muharrem Murat Misini       1935  Prekaz                1998  Dubofc         

Muharrem Raif Ibrahimi      1959  Gjilan                  1999   Marec

Muharrem Rrustem Lataj     1976  Carrabreg           1998   Carrabreg

Muharrem Sadri Kelmendi   1950  Pejë                   1999  Gllavicë

Muharrem Sejdi Morina       1941  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Muharrem Smajl Vuthaj       1947  Vrellë                 1999  Vrellë

Muharrem Z. Rexha            1957  Ticë                   1999   Ticë

Mujdin Qerim Alia               1974  Poroj                  1999  Koshare

Mujë Halil Krasniqi              1967  Qabiq                 1998  Në kufi

Mujë Jashar Tafili                1968 Shtaricë              1999  Dubravë

Mukadeze Lika                   1960  Kaçanik              1999  Rakocit

Murad Muhamed Ali           1969  Algjeri                1999  Koshare

Murat E. Kabashi                1952  Kabash               1999   Kabash

Murat Isuf Dula                  1964  Ponoshec            1998   Smolicë

Murat Kadriaj                     1966  Budakovë           1999   Budakovë

Murat M. Murati                 1956  Llapashticë         1999   Konushefc

Murat Muharrem Haliti        1964  Lubovec             1998  Lubovec

Murat Sahit Krasniqi            1966  Hamidi               1999  Bivolak

Murat Xhemajl Lika             1975  Strazhë               1999   Ivajë

Mursel Rr. Boletini              1977  Mitrovicë            1999  Tamnik

Musa Avdyl Salihu              1970  Jashanicë            1999  Jashanicë

Musa Azem Rexha              1961  Lubovec             1999  Lubovec

Musa Sh. Ahmeti                1945  Radishevë           1998   Radishevë

Musë R. Qerimi                  1981  Repë  (Podujevë)          1999  Repë

Musë Selman Begu             1968  Kaqanoll             1998   Kaqanoll

Musë Xh. Hajrizi                 1975  Strofc                 2000   Mitrovicë      

Musli Adem Ymeri              1976 Kremenatë         1999   Marec

Musli Ahmet Berisha           1950  Dush (Klinë)       1999  Dush

Musli Kadri Krasniqi            1966  Negroc               1999   Negroc

Musli Nebih Demaku           1947  Arbri                  1999   Terdec

Mustaf ë Xhemajl Abdull.    1969  Popoc                 1999   Popoc

Mustafë Beqir Shema          1966  Lubishtë             1999  Lubishtë

Mustafë H. Skënderi           1950  Vojnik                1999   Vojnik

Mustafë Hazir Geci             1964  Llaushë              1998   Llaushë

Mustafë I. Llapashtica         1954  Dyz                    1999   Dyz

Mustafë M. Haxhiu             1945 Ternafc              1999  Ternafc

Mustafë Rexhep Abazi        1963  Jabllanicë            1999   Lubeniq

Mustafë Rexhep Qorri         1956  Padalishtë           1999  Padalishtë

Mustafë Sh. Shyti                1945  Oshlan                1998   Oshlan

Mustafë Tahir Shabani         1960  Tërstenik            1999   Trubuhoc

Mustafë Xhemajl Cekaj       1958  Irzniq                  1999  Ratush

Muzafer Agushi                    1981  Haraçinë             2001    Luboten

Muzafer Veli Xhaferi           1980   Tanushë             2001    TanushëMuzafer Agushi    1981  Haraçinë    2001    LubotenMuzafer Veli Xhaferi  -  Tanushë    2001  Tanushë

Mynyr B. Thaçi                   1965  Kovaçec             1999   Kaçanik

Myrtë Rexhë Zeneli             1976  Jabllanicë            1998   Këpuzë

Mehmet Sylë Çallapeku       1963  Terstenik            1999   Terstenik

Mentor Xh. Gashi                1978  Plloçicë              1999   Plloçicë

Mihrije Jashari                     1945  Prekaz                1999   Prekaz

Mirush Kurtesh Dakaj         1962  Cerovikë             1998   Golluboc

Mujë Bahtir Çallapeku         1963  Terstenik            1999   Terstenik

Murat Salih Krasniqi            1967  Hamidi               1999   ?

Murtez Zymet Jashari          1976  Prekaz                1998   Prekaz

Nagip Muharrem Cacaj       1959  Deçan                1998  Deçan

Naim Azem Tiku                 1966  Verbofc              1999  Vasilevë

Naim Berisha                      1968  Reshtan              1998   Reshtan

Naim Halil Berisha              1977  Sferkë                1999   Beleg

Naim Halil Dreshaj              1970  Prigodë (Istog)    1999  Rogovë

Naim I. Haxhiu                   1972  Ternac               1998  Prekaz

Naim Kadri Gashi                1972 Shtuticë              1998   Shtuticë

Naim Malë Bajraktaraj        1967  Isniq                   1998  Mylyshec

Naim Metë Nimanaj            1979  Gllogjan              1998  Gllogjan

Naim Qazim Kluna              1961  Poklek                1998  Poklek

Naim Ramadan Berisha       1964 Shtuticë              1998   Shtuticë

Naim Sadri Xhukaj              1977  Strellc                 1998  Qafë e Myly.

Naim Sh. Arllati                  1979  Brestofc             1999   Koshare

Naim Sh. Beka                    1966  Pleshinë              1999   Doganaj

Naim Shin Lataj                  1977 Smolicë              1999  Shishman

Naim Xh. Gashi                   1978  Sferkë                1998   Rogovë          -

Naim Xhafer Gashi              1978  Sferkë                1999  Rogovë

Naim Zenel Zahiti                1969  Vushtrri              1999  Në burg (Dubravë)

Naip G. Berisha                  1973  Prizren               1998   Lez

Namim Xh. Terziu               1977  Sllatinë               1998   Jezerc

Naser Ahmet Kodra            1961  Prekaz                1998  Polac

Naser Hajriz Lani                1968  Llaushë              1998  Llaushë

Naser Muhamet Gjeli           1958  Likoshan             1998   Likoshan

Naser Muzli Idrizaj              1966  Kodrali (Deçan)  1998  Gerdaja

Naser Q. Azemi                  1967 Stançiq               1999  Gjilan

Naser Rexhë Brahimaj        1976  Jabllanicë            1999  Jabllanicë

Naser Sekiraça                   1978  F.Kosovë            1999   Kullaj

Naser Shefki Kelmendi        1976  Karaçicë(Shtime)1998   Gorozhup

Naser Tafaj                        1976  Greikoc              1998   Gorozhup

Naser V. Krasniqi               1972  Ratkoc               1998   Ratkoc

Nasip Reshit Bytyçi             1967  Potërç                1999  Potërç

Nasuf Hysen Goxhuli           1977  Makërmal           1999   Kleçkë

Nasuf Qerkin Goshani         1951  Tërstenik            1999   Shtuticë

Nazim Buduri                      1973  Hoçë                  1999   Koshare

Nazim Haki Hasani             1979  Randobravë        1999   Randobravë

Nazim Kadri Bakiu              1974  Biti e Epërme      1999  Jezerc

Nazim M. Lushaj                 1976  Arbanë               1999   Koshare

Nazim Misin Buduri             1973  Hoçë                  1999  Koshare

Nazim Mon Lushaj              1976  Dushanovë         1999   Koshare

Nazim T. Kokollari              1974  Vojnoc               1999   Reçak

Nazmi A. Ismaili                 1960  Lkenas               1999  Lkenas

Nazmi Brahim Gashi            1977  Shushicë             1998   Shushicë

Nazmi Gashi                       1978  Komaran            1998  Padesh

Nazmi Haxhi Muzliaj           1966 Orroberdë           1998  Koshare

Nazmi I. Osmani                 1961  Elezaj                 1999   Biçec

Nazmi Nebih Gashi              1971  Sferkë                1998  Gjocaj

Nazmi Osman Gradica         1973  Dashinoc            1999   Beleg

Nazmi R. Gashi                   1978  Komaran            1998   Në kufi 

Nazmi Xh. Terziu                1977  Sllatinë               1998   Jezerc

Nazmi Xh. Ukzmajli             1972  Jezerc                1998   Jezerc

Nazmi Xh. Zhegrova           1975  Llapashticë         1998   Kaqanoll

Nehat I. Çaka                     1971 Bobaj                 1999   Rakoc

Nehat Jupa                         1975  Studençan           1999   Samadraxhë

Nehat S. Berisha                 1953  Lez                    1998  Lez

Neshat F. Rexha                 1976 Ivajë                   1999   Kotlinë

Nesim Esat Krasniqi            1930  Lubeçevë           1998   Lubeçevë

Nesim S. Popaj                   1965  Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Nevzat M. Çollaku              1968 Kaçanik              1999  Rakoc 

Nexhad F. Kuçi                   1968  Kotlinë               1999  Kotlinë

Nexhat Adem Bajrami         1968  Sferkë                1999   Trubuhoc

Nexhat Adem Humaj           1977  Baballoq             1998  Baballoq

Nexhat F. Ramadani            1978  Reçak                1999   Reçak

Nexhat Faik Limani             1975  Reçak                1999  Reçak

Nexhat Q. Fanaj                  1965  Grazhdanik         1998  Buçe

Nexhat Shyqyri Gashi          1974  Buçan                1999   B. Lebeniq

Nexhmedin A. Elshani         1964  Ozdrim               1998  Baicë (Istog)

Nexhmedin Bardh Hakaj      1973  Orroberdë           1999  Kaliçan

Nexhmedin Hoti                  1979  Samadraxhë        1999   Samadraxhë

Nexhmedin Llumnica           1958  Barilevë              1999   Konushefc

Nexhmedin Refki Morina     1979  Burim                 1999  Burim

Nexhmush Qamil Elezi         1979  Kaçanik              1999   Kaçanik

Nexhmush Rexhep Fera      1947  Kaçanik              1999   Rakoc

Nezir A. Demiri                    1981  Kumanovë          2001   Sllupçan Nezir A. Demiri  1981 Kumanovë 2001  Sllupçan

Nezir Halim Elezaj               1977  Morinë               1998   Morinë

Nezir Mustafë Pacolli          1955  Marec                1999   Bullaj

Nezir Salih Mujaj                 1968  Vrellë                 1999   Vrellë

Nezir Xhevat Imeri              1977  Liqej                   1998  Apterushë

Njazi M. Azemi                    1970  Mugillë               2001   PreshevëNijazi M. Azemi  1970  Mugillë    2001    Preshevë

Nikë Sokol Hajdaraj             1960  Bardhaniq           1999  Dashinoc

Nikollë Mhil Dodaj               1966  Dujakë               1999   Koshare

Niman Musë Demaj            1978  Vrellë                 1998   Koshare

Nimon Bajram Musaj           1953  Kodrali               1998   Bogiqe

Nimon Kadri Kadriu            1976  Stubëll                1998   Tropojë

Nimon Shaban Bajraktari     1947  Rudicë                1998  Dobërdol

Njazi Bajraktari                   1980  Pleshinë              1999   Rancë

Njazi Ibrahim Zenuni           1975  Mikushnicë         1999  Llapushnik

Njazi M. Sinani                    1980  Tanushë               2001   MalinëNjazi M. Sinani    -  Tanushë  2001    Malinë

Njazi Osmani                      1964  Gadish                1999  Gadish

Njazi Q. Gashi                     1970  Krushë               1999   Krushë

Njazi R. Rexhepi                 1967 Sllatinë               1999   Koshare

Njazi Ramiz Rexhepi           1967 Sllatinë               1999  Koshare

Njazi S. Bajraktari               1980  Pleshinë              1999   Rancë

Njomëza Ramë Lipaj           1985  Kamenicë           1999   Studenicë

Nuhi  Bexheti Rexhepi         1982  Randobravë        1999   Randobravë

Nuhi Haxhi Elezaj                1981  Lubizhdë             1999  Shishman

Nuhi Lan Dvorani                1975  Tërstenik            1999  Verbofc

Nuhi Mazreku                     1959  Goriç                  1998  Luzhnicë (Shtime)

Nuhi Rrustem Berisha         1972  Vasilevë             1998  Vasilevë

Nuhi Sh. Geci                      1968  Llaushë              1999   Llaushë

Nuhi Zejnullah Mazreku       1957  Goriq                  1998  Luzhnicë

Nuradin M. Gërvalla            1977  Kryshec             1999  Bogiqe

Nuri Gani Bushi                   1966  Hani i Elezit        1999   Pustenik

Nysret Ali Shala                  1958  Berliq                 1999   Berliq

Nysret Ramë Halili              1956  Shtuticë              1999  Shtuticë

Nystret Osman Musa          1979  Mitrovicë            1999   Veskofc

Nystret Xhafer Zymberi       1965  Pasomë               1999   Pasomë (Vushtrri)

Naser Ademi                      1965  Gostivar              2001   Tabushë

Nazmi I. Bytyqi                   1965  Peçan                 1998   Peçan

Nazmi Osmani                    1961  Elezaj                 1999   Biçec

Nazmi Xhemajl Bashota       1975  Cerovikë             1998   Golluboc

Bazmi Zukë Jashari             1972  Prekaz                1998   Prekaz

Ndriqim Koxhaj                   1971 Vlorë                 2001  Shkup          

Omer Gega                         1970  Studençan           1999   Samadraxhë

Orhan Lan Halilaj                1979  Gllogjan              1998  Gllogjan

Osë Sylë Osaj                     1975  Novosellë           1999   Rusoli (Pejë)

Osman Demë Tafa              1957  Nivokaz              1999   Nivokaz

Osman Krasniqi                  1966  Vukoc                1999  Arllat

Osman M. Luma                 1971  Glloboçicë           1999  Ivajë 

Osman Shaban Geci            1943  Llaushë              1998   Prekaz

Osman Xhemë Gjokaj          1939  Terstenik            1999   Terdec

Pajazit Misin Ahmeti            1970  Zhegoc               1999  Zhegoc

Pal Mark Paluca                 1975  Trepeticë            1999   Piranë

Patriot Dan Berisha             1982  Lumbardh           1999  Lumbardh

Pëllumb Hysen Ademaj       1966  Ponoshec            1999  Skivjan

Përmet Ilir Vula                  1978  Gjakovë              1998  Junik

Përparim A. Thaçi               1976  Landovicë           1998  Bellacërkë

Përparim Ismet Ferizaj         1979  Kodrali               1999  Beleg

Përparim M. Berisha           1981  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Përparim Qazim Shala         1982  Prapaçan            1999  Beleg

Përparim Xhafer Krasniqi    1976 Vranoc               1998   Zogaj, Tropojë

Prend Zef Lleshi                 1964  Vraniq                1999   Goden

Qamil Ferat Hoti                 1968  Jashanicë            1998  Burojë

Qamil Hafiz Ilazi                 1948 Kaçanik              1999  Drenushë

Qamil M. Osmani                1963  Kashtanjevë        1999   Mollapolc

Qamil Olluri                        1978 Kroimir               1998  Në kufi

Qani M.Luma                     1976 Glloboçicë           1999   Ivajë

Qaush Haxhi Fazliu             1961  Bokshiq              1998   Bokshiq

Qaush Haxhi Morina           1950  Qeskovë             1998   Qeskovë

Qazim Ali Hakaj                  1957  Orroberdë           1999   Kaliçan

Qazim Hajdar Cimili            1954  Melenicë            1999  Melenicë

Qazim Hamëz Shala            1955  Prapaçan            1999   Kodradiq

Qazim Hazir Dautaj             1952  Gegaj                 1998  Babaj Bokës

Qazim Shaban Dobërdalani  1971  Korroticë            1999  Harilaç

Qelë Sokol Ukaj                  1980  Lumbardh           1999  Dashinoc

Qemal N.Guri                     1962 Nikaj                  1999  Biçec

Qemal Shaqiri                      1975  Hasanbeg             2001   MalinëQemal Shaqiri    -  Hasanbeg  2001    Malinë

Qenë A. Qenaj                    1958  Ramajë               1999   Pashtrik 

Qamil Shehu                       ?       Dobroshec          2000   Blinajë

Qazim Osman Jashari          1950  Prekaz                1998   Prekaz

Qerim Hus Jashari               1953  Prekaz                1998   Prekaz

Rafet Xh. Goxhufi               1969  Kolaj                  1999  Koshare

Ragip Ademi                       1982  Zhiti                   1999   Pollatë

Ragip Hasan Halilaj             1967  Terdec               1999  Arllat

Ragip J. Bajrami                  1964  Reçak                1999   Reçak

Ragip N. Hoti                      1948  Krushë               1999   Krushë

Ragip Qaush Morina            1966  Tërstenik            1999  Trubuhoc

Raif A. Krivanjeva              1966  Krivanjevë          1999  Prishtinë

Raif Emin Koraçi                1954 Kovaçec             1999   Ivajë

Raif R. Haliti                       1954  Llapashticë         1999   Llapashticë

Raif Sh. Babatinca              1949  Polonicë             1999   Polonicë

Ramadan Beqir Fazliu          1954  Dolak                 1998   Në kufi

Ramadan Brahim Morina     1958  Qupevë (Suh.)    1998   Rahovec

Ramadan Çerkin Peci          1973  Mitrovicë            1999  Mitrovicë

Ramadan D. Elshani            1969  Shtime                1998  Pashtrik

Ramadan E. Bytyçi             1964  Arllat                  1999  Negroc

Ramadan Gani Salihu           1976  Zaskok               1999  Koshare

Ramadan Islam Muleta        1954  Korroticë            1998  Korroticë

Ramadan R. Thaçi              1962  Kushtendil          1999   Jabllanicë

Ramadan R. Xhakli             1973 Doganaj              1999  Sllatinë

Ramadan Rexhepi               1962  Sojevë                1999   Jezerc

Ramadan Rizah Gllareva      1956  Gllobar               1999  Verbofc

Ramadan Sefer Behrami      1940  Kaqanoll             1998   Kaqanoll

Ramë Ali Lajçi                    1946  Pepaj                  1999   Pas Hajles

Ramë Bytyçi                       1963  Karvansari          1969   Temeçinë (Suh.)

Ramiz Avdyl Rexha             1962  Ponoshec            1998   Smolicë

Ramiz Binak Krasniqi          1974  Denjë                 1999   Koshare

Ramiz Jonuz Berisha           1950  Dush                  1999  Dush

Ramiz Jonuz Gashi              1958  Sferkë                1998  Gjocaj

Ramiz Ramë Memia            1968  Myhejan             1999   Dubravë (Istog)

Ramiz Sadik Botusha           1974 Baballoq             1998  Baballoq

Ramiz Sadik Brahimaj          1955  Novosellë           1999  Hajle (Rugovë)

Ramiz Sadik Jashari             1971  Prekaz                1998  Prekaz

Ramiz Shala                        1970  Kleçkë               1999  Resinofc

Ramiz Shyqeri Ukzmajli       1974  Jezerc                1998  Jezerc

Ramush H. Shalaqi              1974  Dubovik              1998  Mylyshec

Ramush Ilaz Shatroli            1963  Pleshinë              1999  Koshare

Ramush Micë Lajçi       1965  Pepaj (Rugovë)    1999     Hajle

Rasim Misin Sopi                 1957  Llapushnik          1999  Negroc

Rasim Rrahman Kiçina        1972  Baicë                 1999  Arllat

Refki G. Shala                     1970  Kushtendil          1999   -

Refki Hamdi Paçarizi           1977  Dragobil             1998  Kleçkë

Refki Sokol Salihaj               1972  Siçevë                1999  Sferkë

Remzi Azem Agushi            1960  Drenoc               1999  Shkozë

Remzi B. Ademaj                1952  Zhur                   1998   Grazhdanik

Remzi B. Maksuti                1971  Lubovec             1999  Lubovec

Remzi Danush Xhaferi         1963  Haraçinë            1999  Koshare

Remzi N. Demolli                1965  Brançë               1998   Brançë

Remzi Pajazit Durmishi        1964  Shipol                 1999   Shipol

Remzi Ramë Gllareva          1956  Verbofc              1999  Verbofc

Remzi S. Ukshini                 1977  Rahovec             1998   Rahovec

Remzi Shaqir Zharku           1978  Biçec                 1999  Kaçanik

Reshat Fazli Çoqaj               1970  Tupec                 1999   Rogovë

Reshat Muçaj                      1975  Vraniq                1999   Gllaviçicë

Reshat Sherif Shehu            1961 Kaçanik              1999   Rakoc

Rexhë Ali Zeqaj                  1968  Strellc                 1999  Strellc

Rexhe B. Rexhaj                 1969  Kaliçan               1999  Koshare

Rexhë Haxhi Morina           1962  Loxhë                 1998  Loxhë

Rexhë Ramë Uka                1962  Bajgorë              1996  Shipol

Rexhë Sadik Qorraj             1961 Carrabreg           1998  Carrabreg

Rexhep Ajet Rexhepi           1935  Çirez                  1998  Likoshan

Rexhep Ali Tafa                  1973  Bec                    1999  Shaptej

Rexhep Bajram Musa          1962  Ceceli (Vushtrri) 1998  Ceceli

Rexhep Brahim Kadriaj       1974  Rastavicë           1998  Rastavicë

Rexhep F. Kukaj                 1966  Kabash               1999   Kabash

Rexhep H. Morina               1952  Gllarevë              1999   Terdec

Rexhep Hazir Kastrati         1974  Magjarre            1999  Magjarre

Rexhep M. Mazrekaj           1959  Drenoc               1998   Drenoc

Rexhep Rexhep Bislimi        1966  Ferizaj                1998  Në burg (Ferizaj)

Rexhep Sali Hajdaraj           1962  Shaptej               1999  Sheremet

Rexhep Shaban Sadiku        1954  Nivokaz              1998   Nivokaz

Rexhep Shefki Demiri          1979  Talinofc              1999  Jezerc

Rexhep Tahir Berisha          1970  Lutogllavë           1999   Staradran

Ridvan Qazimi                     1963  Ternovc             2001   Ternovc

Rifat  Goxhufi                     1969  Lluzhan              1999  Gollak 

Rifat Alush Zeneli               1916  Mazhiq               1998   Mazhiq

Rifat Bekë Shala                 1982  Drelaj                 1999   Shtupeç

Rifat Fazli Mëziu                 1968  Morinë               1998   Në kufi

Rifat R. Dina                      1939  Celinë                 1999   Celinë

Rifat Sokol Çelaj                 1980  Leqinë (Skënd.) 1999  Gjocaj

Rifat Ukë Salihu                  1970  Kralan                1999  Kralan

Rifat Xhelil Kastrati             1968  Polluzhë              1999  Koshare

Rifata Hasan Smajli             1973  Kralan                1999   Kralan

Rizah Halit Ahmeti              1980  Vojnik                1998   Turiqefc

Rizah Kadolli                       1976  Bukosh               1999   Bukosh

Rizvan H. Bela                    1964 Drenushë            1999   Gjurgjedell

Rrahim A. Gërbeshi             1971  Marec                1999   Marec

Rrahim Gërbeshi                 1966  Marec                1999  Gërbesh

Rrahim J. Beqiri                   1957  Korenicë             2001    TetovëRrahim J. Beqiri  1957  Korenicë  2001    Tetovë

Rrahman H. Murati             1947  Nishefc              1999  Gërbesh

Rrahman Islam Gashi          1938  Llapushnik          1998   Llapushnik

Rrahman Jetullah Tafa         1962  Carralevë           1999  Koshare

Rrahman Murati                  1947  Ballaban             1999   Gërbesh

Rrustem Beqir Bruçi            1958  Isniq                   1998   Loxhë

Rrustem Nezir Hyseni         1973  Gumnishtë          1999  Melenicë

Rrustem R. Hoti                  1961  Morinë               1998   Gradicë

Rushit R. Selmani                1979  Llapashticë         1999   Llapashticë

Rushit Rr. Rushiti                1978  Kopiliq                1998   Turshilë

Ruzhdi Berisha                    1952  Buqe                  1999   Përroi i Keq

Ruzhdi I. Salihu                   1961  Zborc                 1998  Zborc

Ruzhdi Jashar Haxhiaj         1971  Raushiq              1998  Myleshec

Ruzhdi Jupa                        1974  Studençan           1999   Samadraxhë

Ruzhdi Xhemajl Gjyliqi         1963  Marali                1998   Rahovec

Ryfet Ramadan Krasniqi      1959  Jeskovë              1998   Në Itali

Rafet Isufi                          1964  Gjyriçec              1999   Koretin         

Ramadan Kastrati               ?       Karaçevë           1999   Kamenicë

Ramiz Kajtaz Bazaj             1977  Terstenik            1999   Terstenik

Ramiz Sadik Raci                1979  Jellovc                1999   Plluzhinë

Rifat I. Beqiraj                    1976  Shaptej               1999   Shavarë

Ristë Mark Prevorku           1966  Dujakë               1999   Dubravë

Rrahim Islam Bajraktari       1978  Çikatovë             1999   Baicë

Sabedin B. Hajda                1960  Rahovec             1999   Brestofc

Sabedin Jashar Prekazi        1979  Mitrovicë            1999  Galicë

Sabit Garip Loku                 1979  Kotlinë               1999  Kotlinë

Sabit Lushaj                        1975  Greikoc              1998   Gorozhup

Sabit Rrahimi                      1958  Dobratin             1999   Dobërdol

Sabit S. Ahmeti                   1965  Radishevë           1998  Radishevë

Sabit Sh. Babatinca             1949  Polonicë             1999   Polonicë

Sabit Shabandulla                1964  Rahovec             1999   -

Sabri Hamit Loku                1971  Kotlinë               1999   Kotlinë

Sabri S. Morina                   1972  Vranjak              1998   Pashtrik

Sabri Vehbi Krivaça            1975  Kamenicë           1999  Kamenicë

Sadedin Hysen Shehu          1958  Gjakovë              1998  Boka e Devës

Sadik Imer Guri                   1970  Nikaj                  1999  Biçec

Sadik Lush Avdiaj               1961  Hereç                 1998   Koshare

Sadik M. Bega                    1976  Jezerc                1999   Slivovë

Sadik Murat Mujota             1939 Mollopolc            1999   Reçak

Sadik R. Haziri                    1966  Llaushë              1999   Llaushë

Sadik Ramë Ganiaj              1946  Gjocaj                 1998   Jasiq

Sadik Rr. Hoti                     1958  Jashanicë            1998   Burojë

Sadik Shala                         1966  Kleçkë               1998  Rahovec

Sadik Xh. Osmani                1954  Reçak                1999   Reçak

Sadri Azem Latifi                1963  Prejlep                1998  Voksh

Sadri Azem Zeneli               1951  Jabllanicë            1999  Jabllanicë

Sadri F. Krasniqi                 1974  Senoc                 1999   Senoc

Sadri Guraziu                      1979  Bllacë                 1999  Javor

Sadri Hajdar Vishaj             1970 Beleg                 1998   Bogiqe

Sadri Ibish Berisha              1962  Grabanicë           2000   Grabanicë

Sadri Rrustem Neziri           1948  Ponoshec            1998   Smolicë

Sadri Rrustem Shala            1972  Cërmjan             1999  Kralan

Sadri Shaban Lokaj              1979  Gjakovë              1998   Neticë

Safet Elshani                       1985  Ngucat               1999  Çadrak

Safet Gjinoci                       1968  Makërmal           1999  Koshare

Safet Haki Ajeti                  1977  Stançiç               1999   Beguncë

Safet Hamdi Rexhepi           1964  Vërrnicë             1999  Vërrnicë (Mitr.)

Safet Imer Gjinoci               1968  Makërmal           1999  Koshare

Safet Kicaj                          1975  Greikoc              1998  Greiqec

Safet L.Latifi                      1978  Ratkoc               1999   Zatriq

Safet Rexhepi                     1980 Gjilan                  1999   Koshare

Sahit A. Krasniqi                 1975  Ratkoc               1999  Rogovë

Sahit Beqir Baftiu                1952  Zhegoc               1999   Zhegoc

Sahit Mursel Avdyli             1971  Dubofc               1999  Dubofc

Sahit Sejdiu                          1969  Tanushë               2001   SllupçanSahit Sherani    -  Tanushë  2001    Sllupçan

Sahit Tixhaj                         1974  Dushanovë         1999  Luzhnicë

Sahit V. Popaj                     1958  Bellacerkë          1999   Bellacerkë

Sakip Mustafë Mulaku         1953  Gajre                  1999  Në kufi

Sakip Sakip Hysa                1947  Kaçanik              1999  Kukaj

Sakip Xh. Belaqa                 1964  Pataçan              1998   Bellacerkë

Sala Sheremet Jashari          1943  Kopiliq                1998  Prekaz

Sali Beqir Çekaj                  1956  Broliq                 1999  Koshare

Sali Halim Zenuni                1979 Lubishtë             1999  Gorozhup

Sali I. Saramati                    1963  Dobrushë            1999   Tiranë (spital)

Sali Latifi                              1961  Hotël                   2001   MateçSali Latifi    -  Hotël     2001    Mateç

Sali Muhamet Ferizaj           1980  Kodrali               1999  Beleg

Sali Rrustem Gashi              1969  Pejë                   1999   Pejë

Sali Shaban Berisha             1938  Greme                1999   Greme

Salih Adem Sejdiu               1972  Vërrnicë             1998  Vërrnicë

Salih B. Vlashi                    1975  Kotlinë               1999   Kotlinë

Salih Kelmendi                    1983  Bllac                  1999   Bllacë           

Salih Qerimi                        1943  Katunishtë          1999   Dyz

Salih R. Matoshi                  1976  Dabishefc           1999  Dabishefc

Salih Skënder Halilaj            1977 Terdec               1999  Fshati i Ri

Salih Zymer Baliu                1974  Jezerc                1998  Jezerc

Sami Feriz Bogaj                 1962  Komaran            1999   Komaran

Sami Plakolli                       1970  Letanc                1999   Orllan

Sami Rr. Geci                     1975  Llaushë              1998   Llaushë

Sami S. Halili                      1971  Krushë               1999   Krushë

Sami Sahit Gashi                 1958  Arllat                  1999  Vaganicë

Sami Tahir Gashi                 1974  Prigodë               1999   Vrellë

Sami Ukshini                        1978  Zheger                  2001   RahovicëSami Ukshini    -  Zhegër    2001    Rahovicë

Samir S. Nurkasa                1973  Rahovec             1998   Rahovec

Sedat Aziz Hoti                   1975  Krushë               1998   Pashtrik

Sedullah Selman Dibrani      1950  Gradicë              1998   Vërrnicë

Sefedin I.Vitia                     1975  Marec                1999  Kullaj

Sejdi Avdyl Ramaj               1965 Smolicë              1999  Rogovë

Sejdi Fazli Shala                  1964  Kopiliq                1998  Qupevë

Sejdi M. Sejdiu                    1960  Nerodime           1998   Jezerc

Sejdi Smajl Krelani              1951  Verbofc              1999  Verbofc

Selaim Dervish Sylaj            -        Gllogjan              1999   Lubeniq

Selajdin A. Shabandulla        1964  Rahovec             1998   Rahovec

Selajdin H. Berisha              1953  Lez                    1998  Lez

Selajdin Mullabazi                1970  Rahovec             1998  Opterushë

Selatin Xhelil Gërgjaliu         1950  Studime              1999   Studime

Selim A. Berisha                 1959  Brestofc             1999   Brestofc

Selim Halil Berisha              1950  Drenovc (Pr.)     1999   Denovc

Selim Imer Shehu                1965  Kaçanik              1999   Pashtrik

Selim Ismajl Bislimi              1976  Nishefc              1999   Galicë

Selim Qerim Salihu              1963  Gërgoc               1999  Gërgoc

Selim S. Rekaliu                  1976  Dobratin             1998   Dobratin

Selim Shaip Selimi               1978  Belinc                 1998   Pashtrik

Selim Veselaj                      1977  Reçan                1999   Bukosh

Selma Tahir Dukaj               1960  Drenoc               1998   Drenoc

Selman Bekë Lajçi              1952 Rugovë               1999  Rugovë

Selman Brahim Lokaj          1950 Sllup                   1998  Koshare

Selman Rifat Raci               1974  Siçevë                1999   Kernicë

Selman Zhuj Morina            1940  Loxhë                 1998  Loxhë

Selver B. Maçkaj                1967  Lubiçevë            1999   Gorozhup

Selver Bajram Kryeziu         1969  Rogoçicë            1999  Koshare

Selvete Hamëz Jashari         1977  Prekaz                1998  Prekaz

Serbeze B. Gashi                 1981  Baran                 1999   Turjakë

Shaban Ali Gola                  1970 Gjakovë              1998   Junikut

Shaban B. Avdiu                 1971  Bellopojë            1999   Sharban

Shaban Bislim Shabani         1949  Açarevë             1999   Makërmal

Shaban Fetah Hajzeraj         1979  Veriç                  1999  Koshare

Shaban Fetah Hajzeraj         1979  Veriq                   1999 Koshare

Shaban Gashi                      1973  Reshtan              1998   Reshtan

Shaban Halil Smajli              1976  Nakull                1999   Pavlan

Shaban Haxhi Kelmendi       1954  Kusuriq              1999  Buçan

Shaban I. Morina                 1967  Rogovë               1999   Rogovë

Shaban Iballi                       1971  Bllacë                 1999  Bllacë

Shaban Isë Salihaj               1950  Shushicë (Istog) 1998   Shushicë

Shaban Murat Jashari          1924  Prekaz                1998  Prekaz

Shaban Nuredin Krasniqi     1961  Zhilivodë             1999   -

Shaban R. Ukshini                ?       Zheger                  2001   RahovicëShaban R. Ukshini  -  Zhegër    2001    Rahovicë

Shaban Rexhë Kasumaj       1954  Lloqan                1998  Lloqan

Shaban S. Morina                1973  Rogovë               1999   Rogovë

Shaban Ukë Elezi                1958  Sllatinë               1999   Sllatinë

Shaban Zeqë Mazrekaj        1967  Voksh                1998   Junik 

Shabi A. Gërbeshi               1971  Marec                1999  Gërbesh

Shabi F. Kajolli                    1961  Shkup                 1999  Koshare

Shahin Baftiu                      1959 Zhegoc               1999  Pashtrik

Shahin Brahim Krasniqi       1963  Majanc               1998   Në kufi

Shahin I. Krasniqi                1965  Majanc               1998   -

Shahin Qerim Jashari           1973  Prekaz                998     Prekaz

Shahin R. Gashi                   1955  Dobërdol            1999   Kaqanoll

Shahin Rifat Syla                 1942  Kollë                  1999  Vushtrri

Shaip Emin Kolludra            1974  Vushtrri              1999  Pantinë

Shaip Pacolli                       1950  Marec                1999  Marec

Shaip Smajl Gllareva            1963  Verbofc              1999   Verbofc

Shani M. Hoti                      1954  Polluzhë