WWW.ARBNOR-GASHI.PAGE.TL
  BARCOLETA
 

Djali me biçikletë

Nje djale i lutet babait qe ti bleje nje biçiklet dhe babai ja ploteson deshiren.Nje dite djali niset per udhetim dhe e lith biçikleten ne nje shtylle korendi ku ishe shkruar nje lajmerim vdekje per nje vajze por djali nuk e pa dhe iku. Kur u kthye nuk e gjeti biçikleten por edhe lajmerimin nuk e pa por gjeti disa burra dhe gra qe po qanin dhe ky mendoje se po qanin per biçikleten e tij dhe filloj dhe djali me te qare.Ne nje momente nje burre e pyet :ishte e re? dhe djali pergjigjet:tre here ja kisha hipur o xhaxhi. 

__________________________________________________

Zero

Kan qen 2 zero dhe i kan pa 2 tetshe dhe i kan thene ooo qyri rruspijat qysh e kan shtrengu rrypin.

___________________________________________________

Hasa dhe Hysa bien ne gropë

Ishte Hasa dhe Hysa duke shëtitur në pyll dhe bien ne nje gropë.
Duke u munduar shum e shum dalin dikur dhe i thot Hasa Hyses ee mej Hys mir shum pshtum na mu kon gropa em kapak qka kishim bo na
____________________________________________________
Gjermani, Shqiptari, Amerikani

Shqiptari Amerikani edhe Gjermani jon ne burg edhe kur ju vjen koha per te vdekur ata kan 3 menyra te pushkatohen te virren dhe te ju bjer sopata ne kok edhe e pyesin Amerikanin si do te vdekesh??
Amerikani pergjigjet du te me bjer sopata kok dhe ne fund sopata ndalet dhe Amerikani shpeton.
Pastaj pyesin Gjermanin: Gjermani mendon se nese zhgjedh edhe ky sopaten do te shpetoj dhe sopata ndalet sikur Amerikanit dhe Gjermani shpeton.
E pyesin Shqiptarin po ti cilen zgjedh dhe Shqiptari ia kthen dua te pushkatohem.
E pyesin perse e zjedhet kete menyr? Sepse ajo tjetra nuk po punojka
____________________________________________________
Polici semafor

Nje polic i SHPK-s po ndal njenin e po ngermohet:
O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?
Po mor burr po ty nuk t’pash.

___________________________________________________

Energjija elektrike

Arsimtari i fizikës i pyet nxënësat prej nga e ka prejardhjen energjija elektrike një nxënës e ngrit dorën dhe thot:energjija elektrike e ka prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky mendim aj pergjigjet:po sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat a.

____________________________________________________
Autobuzi

Nje fshatare po udhetonte ne atobuz ne momentin e nisjes, nje burrë po pinte duhan i thot gruaja ju lutm fikeni cigaren se nuk duron femija.
- Na falni ju lutem i thot, por: te lutem mbylli pak kembet, se un duroj, po ky i imi s'duron dot.

____________________________________________________

Njerzit në kish

Shkojnë besimtart katolik me u lut në kish, Prifti po i vet: Kush ka frig nga gruaja le te çohet ne kemb.. të gjith çohen veq njeni rrin nej edhe thot prifti vetmeveti: E shyqyr qenka nje burr ne kish.. edhe e vet tash prifti ate qe nuk u çu ne kam: PSse ti nuk o çove ne kemb? Ja kthen besimtari: Se si ta permenin fjalen grua me kputen kembet dhe nuk munem me u çu.

_________________________________________________

2 nxensat

Kan qen 2 nxansa ne shkoll dhe ishin te ulur ne bank te par te msusja e njeri prej tyre ishte belbzan e tjetri e kishte emrin hashim dhe hashimi hini ner ban ky belbzani i tha msuses oj msuse aqimi ner bank


_____________________________________________________
Katunari dhe pasqyrja

Del nje katunar ne treg dhe duke shetitur e sheh nje pasqyre por nuk e din se ca eshte ajo
dhe e pyet shitesin ca eshte kjo?
Ai i tregon eshte pasqyre munesh me pa veten aty kur te rruhesh e ashtu edhe e blen nje pasqyre te vogel dhe e shtin ne xhep,
Kur shkon ne shtepi ja shtin gruja duart ne xhep dhe e gjen pasqyren por nuk e din ca eshte ajo sepse nuk kishin pare kurr,
E mer e kthen kah vetja dhe thote: Shikoje kete foto me qfar kurve po me tradhtojka burri.
E kap vjehrra paqyren dhe thote: Lere se qenka kurv por qenka edhe plak.

_____________________________________________

Hasa e Hysa ne birë

Ishin hasa e hysa edhe ishin ra ne nje birë kogja te thell, edhe mundohen disa here qe te dalin por kot sepse bira ishte shume e thell edhe dikur i thote hasa hyses
Hys pe prvojm edhe kete her me dal prej bire nese nuk mundemi po shkojm ne shtepi.

_____________________________________________________

Burri komandon

Nje grua po skuqte veze per te pergatit mengjesin.
Ne ato momente hyn burri ne kuzhine gjithe nerva.
"KI kujdes.KUJDES, Duhet te hedhesh me shume gjalpe, o zoti madh!
Ke hedh shume veze njeheresh, JANE SHUME!, Jepi ! Jepi Tani, ktheji
Po digjen! Bej kujdes ! Te thashe kujdes moj. Nuk me degjon asnjehere kur gatuan. KURRE
Duhet ti kthesh ! Shpejt! Je e pakujdeshme!??! Te ka ik mendja gje ! Ktheji shpejt.
Mos harro ti hedhesh krip. E di qe e harron gjithmone ti hedhesh kripe.Perdor kripe! Perdor Kripe. Kripee!"
Gruaja kthehet edhe i thote burrit: "Mund ta di se çte ka gjet? Mendon se nuk di te skuq dy veze?!"
Burri i thote qetesisht :"Doja vetem te kuptoja si ndjehem kur komandoj"


_____________________________________________________

Mami, babi, djali dhe gjyshja

ishte nje familje ku jetonte baba nana dhe djali por kishin nje gjyshe qe ju vinte qdo dite ne vizit edhe nje her e kur vjen gjyshja shkon ne dhomen e femijes per te biseduar dhe femija i thote gjyshe pse gjithe ne mbremje po ma bon mami djali jem a je flejt djali jem a je flejt edhe i thote gjyshja sonte kur mami te pyet a je flejt ti mos fol kinse ke fjet dhe kur beht mbremje nena pyet djali jem a je flejt djali jem a je flej ky nuk ben za dhe nena mendon se kishte fjlet dhe shkon i thote burrit nuk din qysh mej than ncirre ...... i thote ncirre bananen edhe veq kur tja nis ai djali me bertit : nan ama edhe mu do banane.

_____________________________________________________

Policia Shqiptare

Na ishin mbledhur ne nje pyll te gjith policet e botes dhe do kapnin nje lepur.
Kush e kap me shpejt do fitonte nje cmim.
Hyn i pari i FBI dhe e kap lepurin per 2 minuta,
Hyn policia Gjermane dhe e kap lepurin per 3 minuta.
Keshtu me radh te gjith policit e tjera, dhe me e forta i vjen radha policis ton.
Hyn policia jon rri 3 ore, 4 ore,5 ore dhe bohen merak policet tjere, shkojm shofim ca e ka gjet?
Kur shkojn shofin policin ton tu i ra majmunit, do na e tregosh ku esht fshehur lepuri apo ti q robt!

_____________________________________________________

Pederi

Nje polic takohet me nje Psikolog dhe e pyet se c'pune ben Psikologu?
Po ja psh Une pyes nje person nese e han peshkun? Nese thote Po, une kuptoj qe atij i pelqen Deti ,i pelqen Plazhi i pelqejne Femrat etj.
Te nesermen takohet polici me nje shok te tij dhe i thote e di ti se c'do te thote te jesh Psikolog?
Jo ia kthen Ai. Ta them une: Ty te pelqen Peshku? JO. Atehere qenke Pederast!

_____________________________________________________

Sheqerii!!!

Ne nje periudhe krize sheqeri, patrulla e policise ndaloi nje kalimtar te hipur mbi karroce te ngarkuar.
- Dokumentat! - i tha njeri prej policeve. Kalimtari germoi neper xhepa dhe gjeti vetem pergjigjen e analizave te urines.
Polici, pasi e lexoi letren ku shkruhej, Albumine nuk ka, sheqer nuk ka...
Polici tha: - Domethene sheqer nuk paske? Kalo!

_____________________________________________________

Dy police

Ishin dy police ne oren 2 te nates duke ecur per ne shtepi bien ne puset te ujrave perpiqet polici i pare per te dalur dhe nuk mundet ndersa tjetri i thot provoje edhe nje here n.q.s nuk dalim hajde te ikim ne shtepi.

_____________________________________________________

Unaza policit

Ishte një polic dhe i kishte rënë unza në tokë. Por tani në një pjesë të rrugës kishte dritë dhe pjesa tjetër ishte errsir. Unaza i ra tek pjesa pa dritë, dhe ai po shikonte për unazen aty ku kishte dritë. Po ecte një burrë dhe i thotë, çfare ke o polic? Polici, kam humb unazen po ku? Aty. Dhe e drejton gishtin ku skishte dritë. po pse po e kërkon këtu pra? Sepse atje nuk shikoj dote.

_____________________________________________________


_____________________________________________________

Polici fershellon bilbilit

Duke udhetuar neper qytet, njeri futet gabimisht ne nje rruge njekalimshe. Ne moment degjon nje fershellime bilbili. Duke menduar se mos ka qene ndonje femi, ai vazhdon rrugen. Nuk kaluan disa sekonda kur nje polic me motor i bllokon rrugen. - Ju shoku qytetar, a degjoni nga veshet? - Jam i sigurte se degjoj me mire se ju, pergjigjet ai.- Atehere kur ju degjuat qe une i rashe bilbilit pse nuk ndaluat? - Kujtova se i re per qef. - Ashtu he?, i thote i nervikosur polici. Si e keni emrin? - Ju me ndaluat, prandaj eshte normale te prezantoheni ju i pari, si ju quajne? - Izet.- pergjigjet polici me plot goje. - Ashtu he?,Mire atehere mua me quajne Dyzet

_____________________________________________________

Pinguinet me syze

Nje polic shef njerin qe po ngiste nje kamion te mbushur me pinguina mbrapa. E ndalon dhe i thote:
- Ku shkon me gjithe keta pinguina ti ? Coji ne kopsht zologjik.
Te nesermen polici duke drejtuar trafikun dhef prap kte tipin me kamionin plot me pinguina dhe secilit i kishte vene syze. E ndalon prap dhe i thote:
- Or ti nuk te thashe ti coje ne kopsht zologjik dje ?
- I cova mor shef - pergjigjet shoferi. - Sot po i coj ne plazh.

_____________________________________________________

Qytetari ne vija te bardha

Nje polic ndalon nje qytetar tek Sheshi Skenderbej, dhe i thote Je i
denuar me 500 leke gjobe se po kalon
jo tek vijat e bardha, e ku banoni juve zotri? Nga malcija jam, po me qe qenke prej malesie po ta fal, por do te le nje detyre! Qe kur te shkosh ne malsi tu thuajsh atyre tjereve qe kur tevijne ne Tirane te kalojne tek vijat e bardha se per ndryshe do ti gjobis
Dakort thote malsori: Po ku ti gjej tjeret ato jane veshur te gjithe police dhe kane bere bunkere pa leje ne zonen informale.

_____________________________________________________

 
  www.arbnor-gashi.page.tl  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free