WWW.ARBNOR-GASHI.PAGE.TL
  RICHARD NIXON
 

Richard Nixon

 
Richard Nixon

Richard Milhous Nixon lindi më 9 janar 1913Yorba Linda, Kaliforni; vdiq më 22 prill 1994New York City. Ishte politikan amerikan dhe President i ShBA i 37-të me radhë në periudhën (1969 - 1974). Nixon është i vetmi Kryetar i ShBA që ka dhënë dorëheqje gjatë legislatures presidenciale pa e përfunduar mandatin e dytë për shkak të përzierjes së tij në një aferë korruptive gjegjësisht Skandalit të Watergatit.

 
  www.arbnor-gashi.page.tl  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free